SunPro інвестує 20 млн євро у будівництво заводу соняшникової олії в Румунії
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

SunPro інвестує 20 млн євро у будівництво заводу соняшникової олії в Румунії

Підприємство буде розташоване неподалік кордону з Україною у місті Галац

SunPro інвестує 20 млн євро у будівництво заводу соняшникової олії в Румунії
Фото: ілюстративне

Що сталося. Представники компанії Elevation SunPro (входить в групу SunPro) та директор вільної зони Галац підписали концесійний договір на 49 років. Він передбачає будівництво підприємства, створення близько 200 робочих місць. 

Джерело. Про це пише Tradingview з посиланням на Reuters.

 Деталі. «Швейцарський фахівець з виробництва екстрагованої гідратованої соняшникової олії SunPro інвестує 20 мільйонів євро (21,5 мільйона доларів) у завод з виробництва соняшникової олії в південно-східному румунському місті Галац», – йдеться в повідомленні. Очікується, що нове підприємство створить понад 200 робочих місць. Вільна зона Галац розташована поблизу Чорного моря та кордону Румунії з Україною та Молдовою.

Головний офіс компанії SunPro знаходиться у швейцарському Монтре. Потужності компанії дозволяють переробляти 1 200 тонн насіння соняшнику на добу, виробляти 530 тонн соняшникової олії на добу. Компанія експортує продукцію в 11 країн світу (Європа, Азія та Африка). В Україні володіє олійно-екстракційним заводом в Одеській області, який знаходиться поруч з елеваторами та двома портами. На елеваторах компанії може зберігатися до 10 000 тонн насіння соняшнику.

Через торгові компанії Групи також здійснюються постачання технологічного обладнання для електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії.

Компанія повідомляла, що її валовий дохід складає $120 млн, EBITDA $13 млн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що посівні площі в Україні цьогоріч переорієнтують на олійні культури.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло