Байден запросив українського посла до переліку почесних гостей під час звернення до Конгресу
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Байден запросив українського посла до переліку почесних гостей під час звернення до Конгресу

Серед тем, як очікується, президент говоритиме про підтримку України

Байден запросив українського посла до переліку почесних гостей під час звернення до Конгресу
Оксана Маркарова з Джо Байденом
фото з архіву

Посол України у США Оксана Маркарова стане однією з почесних гостей під час виступу президента США Джо Байдена «Про стан справ у країні» перед Конгресом 7 лютого.

Джерело. Про це передає Голос Америки.

Деталі. Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні. Промова почнеться о 9 вечора за Вашингтоном (3 ночі за Києвом).

За традицією президент США запрошує гостей, які сидять у ложі першої леді. Їхня присутність може посилити тезу, яку він висловлює у своїй промові.

Серед гостей цього року – посол України у США Оксана Маркарова «на знак визнання постійної підтримки США боротьби українців за свою країну майже через рік після того, як Росія почала свій неспровокований напад», повідомляє Білий дім.

Байден матиме можливість задати тон подальшої підтримки Києва з боку США та НАТО, вважають експерти.

«Мені здається, союзники стоять перед вибором, й ані адміністрація, ані європейці поки що не визначилися: чи мають вони йти шляхом обачності і уникнути ескалації з боку путіна? Чи вони мають дати Україні можливість зробити великий ривок, щоб запобігти весняному наступу росії і дозволити Україні взяти свою територію під повний контроль?», – каже директор Центру США та Європи в Інституті Брукінгса Констанца Штельценмюллер.

У своєму виступі Байден, ймовірно, також торкнеться таких тем, як контроль над зброєю, імміграція, охорона здоров'я, реформа поліції.

Серед інших гостей, у ложі першої леді буде вокаліст гурту U2 Боно, активіст у боротьбі з ВІЛ/СНІДом і бідністю.

Бекграунд. Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що США вперше передадуть частину конфіскованих активів рф Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло