Депутати хочуть скасувати обмеження на строк договору оренди держмайна у 12 місяців – проєкт

Депутати хочуть скасувати обмеження на строк договору оренди держмайна у 12 місяців – проєкт

Норма діятиме до кінця дії воєнного стану; крім цього пропонується відмовитися від обов'язкової оцінки майна при продовженні терміну оренди та змінити механізм визначення гарантійного внеску

Депутати хочуть скасувати обмеження на строк договору оренди держмайна у 12 місяців – проєкт

Що сталося. Депутати Верховної Ради зареєстрували проєкт закону щодо узгодження законодавства у сфері оренди та приватизації державного та комунального майна.

Джерело. Картка законопроєкту №6102-д на сайті ВРУ.

Деталі. Закон про оренду комунального та державного майна набрав чинності ще наприкінці 2019 року. Документом, зокрема було передбачено обов’язкове проведення електронних аукціонів. Водночас дія окремих його положень виявила низку неузгодженостей з іншими актами та положеннями в частині оренди майна. 

Наприклад, з положеннями закону про публічні закупівлі. Так, освітні заклади шляхом проведення електронних торгів повинні спершу обрати постачальника послуг з харчування. Переможець мусить взяти в оренду майно цього освітнього закладу для розміщення їдальні. І теж через публічні публічні закупівлі. «Результати електронного аукціону неможливо передбачити і гарантувати, а тому можливі ситуації, коли переможець тендерної процедури не стане переможцем аукціону і не зможе орендувати майно», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту №6102-д.

Це ж стосується медзакладів – після чергового етапу медреформи змінилася організаційно-правова форма закладів, вони не фінансуються бюджетним коштом. Але за законом зобов'язані орендувати майно через аукціони. 

Тому колектив нардепів (Дмитро Наталуха, Олексій Мовчан, Борис Приходько та інші) пропонують синхронізувати окремі положення чинного закону з іншими нормативно-правовими актами. Крім цього, пропонується скасувати обов’язкову оцінку майна бюджетними установами, які продовжують договори оренди без проведення аукціону; врегулювати питання страхування майна та відшкодування витрат на його утримання; на час дії воєнного стану – скасувати обмеження на строк договору оренди державного майна у 12 місяців; змінити розмір гарантійного внеску для об'єктів, які повторно виставляють на торги – до 20% від середньої вартості всіх пропозицій, наданих під час попереднього раунду торгів (на сьогодні – якщо аукціон не відбувся двічі, то «розмір гарантійного внеску встановлюється в розмірі, який є більшим: 50% стартової ціни об’єкта малої приватизації; 30 розмірів мінімальних заробітних плат станом на 1 січня року, в якому оприлюднюється інформаційне повідомлення»).

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, на лютий запланували майже 50 приватизаційних аукціонів, йдеться про об’єкти замороженого будівництва, виробників металопродукції тощо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло