Відсьогодні в Україні змінилися правила дипломування моряків – Мінвідновлення
Також було оновлено склад Державної кваліфікаційної комісії моряків при Адміністрації судноплавства

Що сталося. З 14 лютого розпочала роботу оновлена Державна кваліфікаційна комісія моряків при Адміністрації судноплавства. Також змінено підхід до процедури проходження іспитів та отримання кваліфікаційних документів моряків.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення.
Деталі. Відтепер моряки подаватимуть документи на розгляд безпосередньо до Адміністраціі судноплавства. У міністерстві запевняють, що «відтепер ніхто не може вплинути на рішення за результатами проходження моряком іспиту». Також можна звернутися до сервісного центру Моррічсервіс – перша така установа 14 лютого запрацювала в Києві. Тут будуть складати іспити на підтвердження / подовження кваліфікації та видавати документи за спрощеною і прозорою процедурою.
Зазначається, що Єдиним кваліфікаційним тестом для моряків на підтвердження / подовження кваліфікації є всесвітньо визнаний CES 6.0. Інспекція з підготовки і дипломування моряків – вже на завершальній стадії ліквідації.
Нагадаємо: раніше моряки вимагали зупинити корупцію в морській галузі. За даними журналістів-розслідувачів – понад 150 тисяч українських моряків змушені були платити хабарі за отримання своїх кваліфікаційних документів, без яких вони не мають права працювати в морі. Тоді дипломування моряків здійснювала зазначена інспекція.
У Мінвідновлення наголошують, що оновлення комісії та правил дипломування – це перший етап реформування. Далі буде максимальна автоматизація процесів та цифровізація послуг для моряків, що дозволить ліквідувати корупційні ризики через зведення до мінімуму впливу людського фактору.
За підтримки USAID / UK aid ТАРAS міністерство запустило процес створення е-системи дипломування моряків. Після завершення всіх стадій із розробки, послуги з дипломування можна буде отримати в «Дії», анонсували у відомстві.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, морякам дозволили виїжджати за кордон виключно за погодженням, дозвіл поширюється на членів екіпажів морських і річкових суден, які продовжують працювати на суднах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].