Bloomberg назвав причини, чому російська нафтова галузь встояла перед санкціями

Bloomberg назвав причини, чому російська нафтова галузь встояла перед санкціями

Буріння нових скважин у рф зросло до максимуму за 10 років

This text is also available in English
Bloomberg назвав причини, чому російська нафтова галузь встояла перед санкціями
фото DR

Російські нафтовики минулого року пробурили свердловин на загальну глибину понад 28 тисяч км, що є найвищим показником більш як за десять років.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Кількість свердловин у росії збільшилася на 7%, перевищивши 7800. Свої результати покращили майже всі ключові російські компанії, зазначає агентство.

Попри санкції та вихід із країни закордонних нафтових компаній, росія «змогла зберегти більшість нафтосервісних компетенцій, активів і технологій», кажуть експерти.

Bloomberg називає три причини, чому нафтова галузь у рф устояла перед санкціями.

По-перше, на частку закордонних постачальників припадало лише 15% від загального обсягу всього нафтосервісного сегмента країни. Основну частину цього ринку займають власні підрозділи «Роснефти», «Сургутнефтегаза» та «Газпрома». Російські компанії залучають іноземних підрядників, якщо їм потрібні високотехнологічні послуги та обладнання, а також сучасне ПЗ, але такі речі не потрібні для підтримки родовищ, які вже діють, пояснює експерт.

По-друге, деякі з найбільших західних постачальників нафтосервісних послуг не пішли з рф. Свою діяльність у країні продовжують SLB та Weatherford. Перша заявила, що її «унікальна корпоративна структура» дозволяє виявляти гнучкість і працювати в росії, не порушуючи санкцій. Друга зупинила інвестиції в нові проєкти у рф, але продовжує надавати послуги російським нафтовикам.

По-третє, два нафтосервісні гіганти, які пішли з рф, – Halliburton та Baker Hughes – продали свої підприємства місцевим гравцям. Це дозволило підрозділам зберегти персонал і компетенції.

Експерти очікують, що в довгостроковій перспективі санкції все ж таки вплинуть на російських нафтовиків: позначиться хронічний дефіцит технологій для розробки шельфових та інших важкодоступних родовищ. Але в найближчі 4–5 років російські нафтовики зможуть підтримувати видобуток на колишньому рівні.

Бекграунд. Нагадаємо: раніше радник Офісу Президента Михайло Подоляк повідомив, що лише 9% західних компаній припинили вести бізнес у росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло