Уряд вніс калійну сіль та уранову руду до переліку копалин стратегічного значення
Загалом 26 родовищ нададуть у користування на умовах угод про розподіл продукції

Що сталося. Кабінет Міністрів України затвердив перелік родовищ корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки й обороноздатності держави та надаватимуться в користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції. Рішення було ухвалено під час засідання уряду 14 лютого.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Деталі. Затверджений перелік містить 5 корисних копалин: ванадієві, літієві, титанові, уранові руди та сіль калійну. Саме на родовища із цими стратегічними матеріалами, як передбачають в уряді, можуть бути укладені угоди про розподіл продукції. Ці копалини входять до переліку критично важливих для ЄС і США. Тож є стратегічними не лише для нас, а й для наших ключових партнерів.
Під час засідання уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що 26 родовищ нададуть у користування на умовах угод про розподіл продукції. «Це створить широкі можливості інвестору в реалізації проєкту, а держава отримає свою частку, яка буде використана для розвитку української економіки», – додав прем'єр. Затерджений список буде оновлюватися щороку.
Варто зазначити, що за Законом України «Про угоди про розподіл продукції» держава доручає інвестору на визначений строк проведення пошуку, розвідки та видобування корисних копалин на визначеній ділянці надр та ведення пов'язаних з угодою робіт. У свою чергу інвестор зобов'язується виконати доручені роботи своїм коштом і на свій ризик із наступною компенсацією витрат й отриманням плати (винагороди) у вигляді частини прибуткової продукції.
Нагадаємо: у липні 2021 року Президент підписав указ, який вводить у дію рішення Ради нацбезпеки щодо стимулювання розвідки, видобутку та збагачення корисних копалин, які мають стратегічне значення для економіки й обороноздатності України. Йшлося про 37 видів корисних копалин, зокрема – металеві руди (вольфрамові, мідні, нікелеві), калійну сіль, графіт.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Кабмін схвалив законопроєкт про мінімальний запас нафти та нафтопродуктів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].