Компанія Siemens не зможе експортувати обладнання для турецької АЕС за проєктом «росатома»

Компанія Siemens не зможе експортувати обладнання для турецької АЕС за проєктом «росатома»

Влада Туреччини намагається домовитися з урядом Німеччини

Компанія Siemens не зможе експортувати обладнання для турецької АЕС за проєктом «росатома»
Фото: uk.wikipedia.org

Що сталося. Німецький регулятор не видав компанії Siemens Energy дозвіл на експорт електротехнічного обладнання для атомної електростанції у Туреччині та Угорщині, яку планують будувати у співпраці з «росатомом».

Джерело. Про це повідомляє російський «Комерсант».

Деталі. За словами одного із джерел газети, німецьке Мінекономіки (BAFA) не надала Siemens дозволу на експорт документації. Також у німецької сторони існують сумніви щодо точки постачання обладнання через побоювання, що КРУП може бути завезене до росії, хоча такого типу електротехнічне обладнання виготовляється під конкретний об'єкт.

За словами співрозмовників видання, влада Туреччини ініціювала переговори з урядом Німеччини щодо умов, за яких постачання було б можливим. Вважають, розв'язанням проблеми могла б стати доставка КРПЕ під наглядом фахівців Siemens безпосередньо до АЕС, проте це збільшить вартість проєкту, який зараз оцінюється у $20 млрд.

Влада Німеччини та Siemens Energy це не коментували.

Також відомо, що BAFA блокувало постачання і для АЕС «Пакш-2», що будується «росатомом» в Угорщині. Відомство відмовилося видати Siemens дозвіл на постачання системи керування технологічними процесами. Siemens Energy ділить контракт із французькою Framatome, якій Франція такий дозвіл надала. Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив 14 лютого, що розглядає дії Берліна як порушення суверенітету.

Бекграунд. Нагадаємо: нещодавно Європарламент закликав запровадити санкції проти «росатома» і відмовитися від імпорту урану з рф. Утім санкції проти державного монополіста росії так і не потрапили до нового санкційного пакету ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло