Парламентарі пропонують скасувати ліцензії на виробництво алкопродукції для малих виробників вина – проєкт
Замість цього пропонують створити Реєстр малих виробництв виноробної продукції, включення до якого й буде підставою для здійснення такої діяльності

Народні депутати (Ігор Марчук, Дмитро Наталуха, Олександр Гайду та інші) зареєстрували у парламенті законопроєкт №9030 щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції.
Для таких підприємств пропонується скасувати необхідність отримання ліцензії на здійснення діяльності з виробництва алкогольних напоїв. Натомість нардепи пропонують створити Реєстр малих виробництв виноробної продукції, включення до якого буде підставою для набуття суб’єктом господарювання статусу малого виробництва виноробної продукції.
Також у документі йдеться про послаблення регуляторної політики, зокрема, про спрощення процедури звітності. Щомісячну звітність хочуть замінити на щорічну, «що зменшить бюрократичне навантаження на малих виробників». За порушення термінів звітності, або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) алкогольних напоїв передбачається відповідальність у вигляді штрафу – 1020 грн. Нині таке порушення потягне на 17 000 грн.
На думку авторів законопроєкту, «антикризові заходи забезпечать швидке збільшення кількості малих виробництв виноробної продукції, що сприятиме розвитку виноробної галузі та залученню до неї малого підприємництва». Так, на сьогодні в Україні налічується лише 26 малих виробництв виноробної продукції. У 2013 році кількість таких виробництв була близько 100, а у 2018 – 52.
Варто зазначити, що малі виробники можуть виготовляти не більше 10 000 декалітрів на рік (1 дал = 10 літрів. – Мind). При цьому напої мають бути з власних виноматеріалів. Продукція має бути без спирту.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Володимир Зеленський анонсував спрощення для бізнесу «в десятках напрямів».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].