Мінекономіки планує врегулювати діяльність інтернет-магазинів – законопроєкт
Продавати товари підвищеної небезпеки зможуть резиденти України та/або ЄС

Міністерство економіки підготувало проєкт закону щодо удосконалення державного ринкового нагляду та системи технічного регулювання відповідно до вимог Європейського Союзу.
Текст законопроєкту та супровідні документи опубліковано на сайті Мінекономіки.
Йдеться про поширення інструментів державного ринкового нагляду на інтернет-торгівлю чи інші способи дистанційної торгівлі. Згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, наша держава зобов'язана синхронізувати законодавство з технічними регламентами Європейського Союзу. В тому числі – з системою ринкового нагляду. Його положення викладені у Регламенті про ринковий нагляд та відповідність продуктів (Регламент 1020. – Mind), застосування яких почалося з липня 2021 року.
«За результатами аналізу положень Регламенту 1020 встановлено, що 20% цих положень потребують імплементації в законодавство України, 25% – вже враховані в законодавстві Україні, 55% – не потребують врахування», – йдеться в пояснювальній записці. Зокрема, спостерігається неврегульованість у питаннях безпечності продукції, що реалізується через інтернет-магазини чи інші способи дистанційної торгівлі, відсутність дієвих механізмів захисту споживачів та суб’єктів господарювання від недобросовісної конкуренції під час онлайн-продажів.
Йдеться про недостовірну інформацію про продукцію, споживчі властивості, відсутність відомостей про продавця. Це в свою чергу призводить до продажу продукції, яка може становити небезпеку для здоров’я і безпеки покупців, а також до порушень здорової конкуренції.
Мінекономіки для деяких видів продукції пропонує запроводити вимогу, щоб щодо неї був наявний відповідний суб’єкт господарювання, який є резидентом України та/або Європейського Союзу. Це дозволить органам ринкового нагляду уточнювати інформацію щодо продукції та її відповідності встановленим вимогам. Наявність резиденства стосується товарів, що характеризуються підвищеною небезпекою для споживача. У Регламенті 1020 – це будівельні вироби, засоби індивідуального захисту, іграшки, піротехнічні вироби, обладнання, що працює під тиском, прилади, що працюють на газоподібному паливі, радіообладнання, електрообладнання тощо. Точний список такої продукції, згідно із законопроєктом, має сформувати Мінекономіки.
Також пропонується поширити можливість здійснення державного ринкового нагляду на нові категорії суб’єктів господарювання, а саме: надавачів послуг з виконання замовлень (надавачів послуг фулфілменту), надавачів послуг інформаційного суспільства.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Міністерство економіки хоче скасувати деякі регуляторні акти у сфері охорони праці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].