Фінтех-стартап Revolut не може продовжити ліцензію у Британії через російського співзасновника

Фінтех-стартап Revolut не може продовжити ліцензію у Британії через російського співзасновника

Батько засновника компанії керує АТ «Газпром промгаз» і перебуває під українськими санкціями

Фінтех-стартап Revolut не може продовжити ліцензію у Британії через російського співзасновника
Фото: ecommerce-platforms

Компанія Revolut, заснована росіянином Миколо Сторонським, не може отримати британську банківську ліцензію.

Про це повідомляє The Guardian.

Фінтех-стартап понад два роки намагається отримати ліцензію, щоб мати право на розміщення депозитів та надання кредитних послуг. Проте британські регулятори вважають ризикованою видачу ліцензій компанії, яка має російського співзасновника та проблеми з термінами подачі звітності.

Проблеми стартапу. Деякі співрозмовники The Guardian вважають, що обережність регуляторів цілком виправдана, оскільки за останні кілька років стартап зіштовхнувся із низкою проблем. Зокрема, згадуються затримка подання звітності, порушення нормативних актів ЄС, штрафи, звинувачення Сторонського у зв'язках із рф та агресивне робоче середовище у компанії.

Revolut загрожує штраф за несвоєчасне подання звітів за 2021 рік. У стартапі назвали відповідальними за це міжнародних аудиторів і заявили, що не можуть коментувати конкретні перевірки.

Крім того, видання зазначає, що у 2019 році стало відомо про розслідування Управління з питань фінансового контролю (FCA) щодо Revolut. Воно розпочалося після того, як у 2016 році інформатор заявив, що фінтех-стартап не проводив адекватних перевірок щодо відмивання грошей та неналежним чином позначав підозрілі платежі. 

Регулятори Великої Британії також знають про проблеми, які виявили їхні литовські колеги, де Revolut отримала банківську ліцензію в ЄС у 2018 році. Там вона зіткнулася з двома парламентськими розслідуваннями через зв’язки з росією та була покарана за порушення законодавства, витік даних і несвоєчасне подання фінансової звітності. Проблеми з термінами подання звітності актуальні також і для Великій Британії, де Revolut загрожує штраф за пропуск 31 грудня кінцевого терміну для облікових записів групи, що охоплюють 2021 фінансовий рік.

Засновник Revolut Микола Сторонський емігрував до Британії у віці 20 років і має британське громадянство. Але як зазначає The Guadian, він має родинні зв'язки, які співробітники західних розвідок та британські правоохоронні органи вважають підозрілими. Його батько керує АТ «Газпром промгаз» і перебуває під українськими санкціями.

Як зазначає The Guardian, незважаючи на низку питань, за чутками, дозвіл Revolut на отримання банківської ліцензії може бути надано протягом кількох тижнів.

«Ми не можемо зрозуміти, як так могло статися. Дехто може скаржитися, що вони не досягають стандартів, яких від нас вимагають регулятори, наприклад, не подають звітність вчасно. Чому це нормально і що ви робите для всього банківського сектора, дозволяючи це?» – зазначило джерело The Guardian з Британського банківського сектору.

Бекграунд. Нагадаємо: у квітні Сторонський звернувся до американського журналу Forbes з проханням не вносити його до списку російських мільярдерів. Він попросив журнал згадувати його як громадянина Великої Британії. Його статки – $1,2 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло