BASF скорочує 2600 працівників та згортає програму викупу акцій

BASF скорочує 2600 працівників та згортає програму викупу акцій

Компанія розраховує зекономити понад 500 млн євро

BASF скорочує 2600 працівників та згортає програму викупу акцій
Фото: pixabay.com

Найбільша у світі хімічна компанія – німецька BASF – скоротить 2600 робочих місць у всьому світі й завершить раніше терміну програму зворотного викупу акцій, щоб заощадити на витратах у складних операційних умовах.

Про це йдеться у пресрелізі BASF.

У компанії очікують, що високий рівень невизначеності, пов'язаний з війною рф проти України, підйомом цін на сировину та енергоресурси в Європі, а також з інфляцією та підвищенням процентних ставок, збережеться у 2023 році й негативно позначатиметься на глобальному попиті.

Компанія розраховує домогтися економії на витратах у розмірі понад 500 млн євро у 2023–2024 роках з допомогою оптимізації структури витрат у Європі, і особливо у Німеччині, з урахуванням змінних ринкових умов.

Значна частина економії припаде на її хімічний комплекс у Людвігсхафені, кількість співробітників якого зменшиться на 700 осіб. BASF планує закрити низку енергомістких потужностей комплексу, зокрема два підприємства з випуску аміаку.

Запущену в січні 2022 року програму викупу акцій обсягом 3 млрд євро, яка мала завершитися наприкінці 2023 року, буде зупинено, йдеться в окремому повідомленні BASF. Зараз компанія викупила акції на суму близько 1,4 млрд євро в рамках цієї програми.

Виторг BASF у IV кварталі 2022 року знизився на 2,3%, до 19,3 млрд євро, головним чином через скорочення обсягів реалізації продукції. Компанія зафіксувала чистий збиток у розмірі 4,8 млрд євро проти прибутку в 898 млн євро роком раніше у зв'язку з деконсолідацією операцій свого дочірнього підприємства Wintershall Dea в Росії. EBIT без урахування разових факторів упала майже на 70%, до 373 млн євро.

За підсумками усього 2022 року виторг BASF збільшився на 11%, до 87,3 млрд євро, скоригований EBIT зменшився на 11,5%, до 6,9 млрд євро.

Згідно з прогнозом компанії, у 2023 році її виторг становитиме 84–87 млрд євро, скоригована EBIT – 4,8–5,4 млрд євро.

BASF виплатить дивіденди у розмірі 3,4 євро на акцію за підсумками 2022 року.

Акції компанії втрачають у ціні 5,7% на торгах у п'ятницю. За останні 12 місяців їхня вартість знизилася на 18,6%.

Бекграунд. Раніше BASF отримала 7,3 млрд євро збитку дочірньої компанії Wintershall Dea після того, як це підприємство залишило ринок росії. Спільне підприємство BASF та інвестиційної компанії LetterOne російського мільярдера Михайла Фрідмана з часткою участі 72,7% на 27,3%, є однією з німецьких компаній, найбільш схильних до впливу російського ризику. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло