Завершили слідство у справі про заволодіння Януковичем і спільниками угіддями «Сухолуччя»

Завершили слідство у справі про заволодіння Януковичем і спільниками угіддями «Сухолуччя»

Детективам НАБУ надали доручення відкрити матеріали стороні захисту для ознайомлення

Завершили слідство у справі про заволодіння Януковичем і спільниками угіддями «Сухолуччя»
Будинок мисливця на території мисливського господарства екс-президента України Віктора Януковича, Дніпровсько-Тетерівського мисливського господарства в селищі Сухолуччя (Вишгородський р-н, Київська обл)
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Завершили досудове розслідування у справі стосовно заволодіння земельною ділянкою лісового фонду на території Сухолуцької сільради на Київщині площею 17,5 га та орієнтовною вартістю понад 22 млн грн колишнім президентом Віктором Януковичем та ще трьома особами. 

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Згідно з повідомленням, на сьогодні детективам НАБУ надали доручення відкрити матеріали стороні захисту для ознайомлення.

«У 2007 році колишній президент (на момент вчинення злочину – прем’єр-міністр) з метою заволодіння державним майном, а саме земельною ділянкою лісового фонду Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства на території Сухолуцької сільської ради Вишгородського району Київської області, ініціював ухвалення низки рішень, що призвели до вибуття із державної власності вищевказаної землі», – йдеться в повідомленні.

Для реалізації злочинної схеми спільники колишнього президента залучали своїх наближених осіб, які звертались до Київської облдержадміністрації із заявами про виділення їм земельних ділянок площею до 1 га, а згодом про зміну цільового призначення вказаних ділянок, що надалі дозволяло безперешкодно передати землю фірмі, підконтрольній колишньому президенту.

Зазначається, що згодом, у 2009–2011 роках на цій ділянці було збудовано готельно-ресторанний комплекс, який використовувався експрезидентом для особистих потреб.

Розслідування цих фактів розпочато у 2014 році. До листопада 2019 року справу розслідував Департамент спецрозслідувань ГПУ. Згодом справу передали до САП та НАБУ. Зважаючи, що всі підозрювані перебувають у розшуку, щодо них здійснювалося спеціальне досудове розслідування (in absentia).

Бекграунд. Нагадаємо, що в червні 2021 року Агентство з розшуку та менеджменту активів та компанія «7 днів», яка стала переможцем публічного конкурсу з відбору управителя, підписали договір управління майном готельно-ресторанного комплексу «Сухолуччя».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло