Російський тіньовий флот для продажу нафти в обхід санкцій вже досяг 600 танкерів – CNN

Російський тіньовий флот для продажу нафти в обхід санкцій вже досяг 600 танкерів – CNN

Відстежити їх пересування часто неможливо

This text is also available in English
Російський тіньовий флот для продажу нафти в обхід санкцій вже досяг 600 танкерів – CNN
фото Pixaby

росія продовжує нарощувати тільовий флот танкерів для перевезення нафти в обхід санкцій – для цього вона щомісяця купує від 25 до 35 великих танкерів. Тіньовий флот країни вже сягає 600 танкерів, що становить 10% від світового обсягу судів такого класу.

Джерело. Про це пише CNN.

Танкери в цьому флоті діляться на дві категорії: «сірі» і «темні» кораблі, розповідає старший аналітик Kpler Метью Райт.

«Сірі» кораблі переважно були продані європейськими власниками фірмам на Близькому Сході та в Азії, тоді як «темні» – належать іранським та венесуельським компаніям, які підключилися до перевезення російської нафти, пояснює він.

«Часто є докази того, що вони маскують свою діяльність, відключаючи транспондер автоматичної системи ідентифікації», – каже Райт про «темні» кораблі. Тому відстежити їхнє пересування практично неможливо.

За даними Kpler, на судна з європейськими власниками у січні припало 36% обсягу торгових операцій із російською нафтою. Це пояснюється тим, що санкції не забороняють іноземним суднам доставляти покупцям паливо з росії.

Після запровадження нафтового ембарго ЄС та стелі цін на морські постачання нафти у грудні 2022 року росія переорієнтувала експорт нафти на Китай та Індію. Однак, за даними EA Gibson, тепер росії потрібно вчетверо більше потужностей для перевезення сировини, оскільки азіатські країни знаходяться значно далі, ніж сусідня Європа.

«Сталося значне збільшення неефективності роботи ринку танкерів», – каже Райт. Те, що росія використовує 10% світового флоту танкерів для перевезення нафти, виснажує загальні потужності та збільшує витрати для всіх нафтотрейдерів.

Ба більше, зростає імовірність великого розливу чи аварії, зазначає голова відділу досліджень EA Gibson Річард Метьюз.

ЄС почав боротися з тіньовим флотом росії і тиждень тому запровадив санкції проти дочірньої компанії «Совкомфлоту» Sun Ship Management. За даними ЄС, фірма, що базується в Дубаї, «діяла як одна з ключових компаній, що управляють морськими перевезеннями російської нафти», а кінцевим бенефіціаром її ділових операцій була рф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло