Українське Дунайське пароплавство відновить будівництво власних барж

Українське Дунайське пароплавство відновить будівництво власних барж

Будують баржу з ліхтерів-донорів

Кілійський суднобудівно-судноремонтний завод (КСРРЗ) побудує нове несамохідне судно для ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство».

Про це повідомив генеральний директор УДП Дмитро Москаленко.

«На Кілійському СБСРЗ триває підготовка до створення нового несамохідного судна з використанням конструкцій суден-донорів. На сліп підняті два перших ліхтера (різновид баржі), які виступають донорами. Визначені дефекти, розпочався ремонт із заміною металу», – йдеться в повідомленні.

За словами Москаленка, технологія будівництва барж типу SLG з ліхтерів-донорів не нова. Після розвалу ще радянської системи ліхтерних перевезень сотні ліхтерів залишилися незатребуваними, оскільки використання цих невеличких суден довжиною лише 40 метрів якості річкових барж економічно недоцільне.

Наразі в УДП є 86 ліхтерів. На підприємстві планують у найближчі два-три роки всі судна, які ще перебувають у задовільному технічному стані, «перетворити» на баржі. Внаслідок чого пароплавство має отримати ще п'ять-шість баржевих караванів.

«На основі ліхтерів можна створювати справжні баржі з великою вантажопідйомністю. Нове судно будується шляхом конверсії – стикування двох ліхтерів через вставку, що вирізається з третього ліхтера. Перші баржі з ліхтерів (усього 18 одиниць) проєкту UDP SL були побудовані в 1998–2000 роках. Проєкт розроблений спільно Кілійським заводом та Морським інженерним бюро», – розповів Москаленко.

Бекграунд. Нагадаємо: раніше Українське Дунайське пароплавство мобілізувало флот для забезпечення вивезення зерна на експорт з українських портів на Дунаї. Завдяки цьому частка зернових в перевалці портів Рені та Ізмаїл зросла з 12% до 81% з початку року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло