Мінфін розробить нову ІТ-систему планування та моніторингу бюджету

Мінфін розробить нову ІТ-систему планування та моніторингу бюджету

Спілкування між учасниками бюджетного процесу буде відбуватися в цифровому форматі в режимі реального часу

Мінфін розробить нову ІТ-систему планування та моніторингу бюджету

Міністр фінансів України Сергій Марченко та представниця литовського Центрального агентства з управління проєктами  Раса Сураучієне підписали контракт про розробку нової системи програмного забезпечення для автоматизації обміну даними між усіма учасниками процесу бюджетного планування, складання бюджету, виконання та моніторингу. 

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну. 

Програмне забезпечення включатиме аналітичні модулі, що надають особам, які ухвалюють рішення, оперативний доступ до даних за запитом. Спілкування між учасниками бюджетного процесу буде відбуватися в цифровому форматі в режимі реального часу. Це дозволить зменшити кількість ручної обробки інформації та пов’язаних із цим помилок у розрахунках у процесі збору та опрацювання бюджетних запитів від головних розпорядників бюджетних коштів.

«Модернізація системи обміну даних дозволить зменшити час для опрацювання бюджетних запитів, а також прискорить підготовку бюджету на наступний рік», – наголосив міністр фінансів Сергій Марченко. Зазначається, що фахівці Мінфіну разом із литовськими колегами вже розробили відповідні технічні специфікації на побудову ІТ-системи Міністерства фінансів «Державний бюджет – Мінфін» та автоматизованої інформаційної системи онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету (АІС «ГРК-ВЕБ»), це стане основою для подальшої диджиталізації бюджетного процесу.

Варто зазначити, що розробка цього програмного забезпечення реалізується в рамках проєкту «Програма з підтримки управління державними фінансами в Україні» (EU4PFM). 

Нагадаємо: з червня 2019 року над програмою працюють Центральне агентство з управління проектами (CPMA, Литва), Представництво Європейського Союзу в Україні, Міністерство фінансів, Фіскальна служба та ДПС. Вона направлена на підтримку податкових і митних реформ в Україні, а також розбудову потенціалу з управління державними фінансами, зокрема у сфері IT та HR.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, у лютому міжнародні партнери поповнили бюджет України більш ніж на 50 млрд грн. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло