У Мінекономіки очікують збільшення темпів інфляції

У Мінекономіки очікують збільшення темпів інфляції

Це пов'язують із розширенням споживчого попиту в умовах поступової стабілізації економіки

У Мінекономіки очікують збільшення темпів інфляції

Міністерство економіки України опублікувало Огляд інфляції за січень 2023 року. Зазначається, що істотного зростання споживчого попиту упродовж найближчих місяців очікувати не варто.

«За умови відсутності руйнації критичної інфраструктури в загрозливих обсягах, ймовірно, що впродовж найближчого часу буде збережено відносно стримані темпи інфляції, але з очікуваним їх збільшенням, визначеним передусім розширенням споживчого попиту в умовах поступової стабілізації економіки», – вважають у Мінекономіки.

Водночас, у січні 2023 року споживча інфляція залишалася майже на рівні попереднього місяця – 0,8% за місяць (0,7% у грудні 2022 року), при цьому річні темпи суттєво уповільнилися до 26% (26,6% відповідно). 

«Поточну динаміку споживчих цін визначали, переважно, усі ті основні чинники, які були їй притаманні й упродовж останніх місяців минулого року. Передусім це динаміка стриманого попиту та наслідки регулярних атак ворога на критичну інфраструктуру з акцентом на об’єкти енергетики та здатність відповідних служб, бізнесу та населення швидко відновлюватися», – уточнюють у відомстві. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Нацбанк прогнозує сповільнення інфляції до 18,7% у 2023 році, цьому сприятимуть збереження жорстких монетарних умов, зниження світової інфляції та слабший споживчий попит.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло