Кожен другий малий бізнес в Україні відкривають жінки

Кожен другий малий бізнес в Україні відкривають жінки

У 2022 році майже половина нових малих бізнесів виникла завдяки жінкам

This material is also available in English
Кожен другий малий бізнес в Україні відкривають жінки
Фото: pixabay.com

У 2023 році кожен другий новий ФОП в Україні відкривають жінки. Загалом від початку року вже було зареєстровано 36 892 ФОПи – з них 51% створили жінки.

Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на власне дослідження.

Зазначається, що від 2017 року частка жінок, які відкривали ФОПи, росла. У 2020–2021 роках підприємиці відкривали 51% нових справ, проте велика війна дещо відкинула цей показник назад.

Загалом протягом 2022 року жінки зареєстрували понад 93 000 ФОПів – це 48% від загальної кількості нових малих бізнесів.

Третина нових ФОПів, зареєстрованих жінками, займаються роздрібною торгівлею – їх майже вдвічі більше, аніж чоловіків у цій категорії.

Також 10 658 підприємиць розпочали власну справу у сфері ІТ – друге місце за кількістю реєстрацій. Натомість це лише 34% від загальної кількості ФОПів за цією категорією.

У 2022 році жінки «перегнали» чоловіків у сфері надання інших індивідуальних послуг (85% нових справ – жінки), у виробництві одягу, освіті та hr (75%), соцдопомозі (74%) та охороні здоров'я (72%) тощо.

Натомість ситуація із жінками на чолі компаній не така позитивна. Рік у рік кількість жінок-директорів середнього та великого бізнесу зменшується. У 2021 році лише 35% бізнесів очолювали жінки. Рік повномасштабного вторгнення скоротив їх кількість до 29%. Загалом торік було відкрито 9405 компаній під керівництвом жінок.

У 2023 намітилася тенденція на зростання. Від початку року було відкрито 3849 бізнесів, а жінки очолюють 30% нових компаній.

Бекграунд. Про те, як жінки-підприємниці зберегли бізнес під час війни і що їм довелося змінити в діяльності, аби адаптуватися та продовжувати працювати, – у матеріалі Mind.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло