Китай активно співпрацює з російськими оборонними підприємствами, попри санкції
Раніше Держдеп заявив, що Китай надає росії нелетальну військову допомогу

Китайські державні оборонні підприємства продовжували підтримувати активні торговельні відносини з російськими оборонними компаніями навіть після вторгнення рф в Україну, незважаючи на західні санкції.
Джерело. Про це повідомляє телеканал CNN із посиланням на дані митниці.
Згідно з цими записами, як мінімум до середини листопада 2022 року оборонний підрядник Poly Technologies, що базується в Пекіні, відправив російській компанії, яка знаходиться під санкціями США, не менше 12 партій обладнання. Постачання включали в тому числі запчастини для вертольотів та радіообладнання.
Улан-Уденський авіаційний завод, де виробляють військові гелікоптери, також минулого року поставив Poly Technologies деталі та кілька вертольотів.
Більшість деталей для гелікоптерів, що поставлялися до росії, мали маркування для використання в гелікоптері Мі-171, який призначений для транспортних і пошуково-рятувальних операцій. Як мінімум три постачання містили продукцію для експлуатації або обслуговування військово-транспортних вертольотів Мі-171Ш.
Військові експерти кажуть, що деталі, поставлені китайським підприємством, є базовим обладнанням для російських літаків. Вони наголошують, що ці постачання можуть бути частиною чинних контрактів і стандартних ділових відносин між компаніями.
19 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай надає росії нелетальну військову допомогу, а також розглядає можливість постачання зброї. За словами дипломата, він попередив про серйозні наслідки для Пекіна у разі початку постачання озброєнь москві.
Незабаром після цього CNN із посиланням на джерела повідомило, що уряд Китаю розглядає можливість надання росії не лише безпілотників, а й боєприпасів, а також стрілецької зброї для війни з Україною.
Видання Der Spiegel раніше повідомляло, що близько сотні дронів-камікадзе мають бути виготовлені та передані росії вже на початку квітня. Про намір Китаю надати військову допомогу росії написало й видання The Wall Street Journal.
Китай при цьому неодноразово стверджував, що його країна дотримується нейтралітету та не продає зброю у зони конфлікту.
Бекграунд. Як повідомлялося, торгівля Китаю з росією зросла двозначними темпами в січні – лютому.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].