Торгівля Китаю з росією зросла двозначними темпами в січні-лютому – Reuters

Торгівля Китаю з росією зросла двозначними темпами в січні-лютому – Reuters

Китаю «довелося покращити свої відносини з росією, оскільки світ стає все більш турбулентним»

Торгівля Китаю з росією зросла двозначними темпами в січні-лютому – Reuters
Фото: ukrinform.ua

Експорт та імпорт Китаю з росією в січні-лютому зросли двозначними темпами порівняно з минулим роком – Китай заявив, що повинен розвивати відносини зі своїм північним сусідом у «все більш турбулентному світі».

Про це повідомляє Reuters.

Експорт Китаю до росії підскочив на 19,8% за перші два місяці цього року, до $15 млрд, у той час як попит з інших ринків скоротився. Імпорт з росії зріс на 31,3% – до $18,65 млрд.

«Таким чином, дефіцит другої за величиною економіки світу в торгівлі з росією склав близько $3,6 млрд», – йдеться в повідомленні.

Раніше видання писало, що морський імпорт Китаєм російської нафти досягне рекорду цього місяця після того, як нафтопереробники скористалися низькими цінами, оскільки внутрішній попит на пальне відновився після скасування обмежень COVID-19.

Міністр закордонних справ КНР Цинь Ган заявив на пресконференції в кулуарах щорічної парламентської сесії в Пекіні, що Китаю довелося покращити свої відносини з росією, оскільки «світ стає все більш турбулентним».

На запитання, чи можливо, що Китай і росія відмовляться від долара США та євро для двосторонньої торгівлі, Цинь сказав, що країни «повинні використовувати будь-яку валюту, яка є ефективною, безпечною та надійною».

«Валюти не повинні бути козирем для односторонніх санкцій, тим більше маскуванням для залякування чи примусу», – сказав він.

Зазначається, що торгівля Китаю з росією досягла рекордного рівня у 2022 році, коли західні країни запровадили санкції проти росії через її вторгнення в Україну.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що обсяги закупівлі Китаєм російської нафти сягнули рекордних показників.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло