У Німеччині чоловік застрелив сімох людей в общині Свідків Єгови, один із поранених – українець

У Німеччині чоловік застрелив сімох людей в общині Свідків Єгови, один із поранених – українець

Жертв могло бути більше, якби поліція не втрутилася так швидко, каже міністр МВС

This material is also available in English
У Німеччині чоловік застрелив сімох людей в общині Свідків Єгови, один із поранених – українець
фото DR

У п’ятницю в Німеччині озброєний чоловік убив шістьох людей, а також ненароджену дитину в центрі Свідків Єгови в Гамбурзі, а потім покінчив із життям, коли поліція штурмувала будівлю.

Джерело. Про це пише CNN.

За словами прокурора Гамбурга, нападник, 35-річний громадянин Німеччини Філіп Ф., був колишнім членом спільноти Свідків Єгови.

Німецька поліція шукає можливий мотив того, чому він відкрив вогонь на заході, на якому були присутні 50 осіб.

«Гамбург ніколи не бачив такої масової стрілянини», – сказав міністр внутрішніх справ Енді Гроте на пресконференції в п'ятницю.

За словами Гроте, нападник діяв сам. «Жертв могло б бути більше, якби поліція не втрутилася так швидко», – сказав він.

Мати вбитої ненародженої дитини вижила після вогнепальних поранень, повідомив журналістам начальник поліції Гамбурга Маттіас Тресп. Поліція повідомила, що під час нападу загинули четверо чоловіків і дві жінки – усі громадяни Німеччини віком від 33 до 60 років.

Вісім людей отримали поранення, четверо з них у важкому стані. Поліція повідомила, що серед них шість жінок і двоє чоловіків; шестеро є громадянами Німеччини, один постраждалий з України, ще один з Уганди. Жертви не пов'язані з підозрюваним злочинцем, сказав Тресп.

Підозрюваний залишив спільноту Свідків Єгови близько 18 місяців тому, «мабуть, не в хороших стосунках», – сказав журналістам Томас Радшувейт, представник безпеки Гамбурга.

Філіп Ф. був колишнім членом Свідків Єгови, але незрозуміло, чи його виключили з громади, чи він пішов добровільно. За словами Радшувейта, підозрюваний раніше не мав проблем із владою Гамбурга. Чому він вчинив стрілянину, поки невідомо, і немає жодних ознак політичного мотиву.

Ральф Мартін Майєр, начальник поліції Гамбурга, сказав, що, можливо, підозрюваний страждав на психічне захворювання. Мейєр зазначив, що з грудня 2022 року той законно володів напівавтоматичним пістолетом. Під час нападу стрілець використав 9 магазинів набоїв.

Політики та релігійні лідери висловлюють співчуття, а канцлер Німеччини Олаф Шольц засудив «жорстокий акт насильства».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло