Данія відкрила перше сховище для захоронення СО2, в тому числі імпортованого з інших країн

Данія відкрила перше сховище для захоронення СО2, в тому числі імпортованого з інших країн

Данія готова закачувати скраплений СО2 інших країн

This material is also available in English
Данія відкрила перше сховище для захоронення СО2, в тому числі імпортованого з інших країн
фото DR

Спеціальне сховище для промислового вуглекислого газу було офіційно відкрито 8 березня у територіальних водах Данії у Північному морі. Проект Greensand, який отримав назву за кольором донних зелених пісків у цьому секторі, – один із етапів плану Данії щодо досягнення вуглецевої нейтральності до 2045 року. Геологічне закачування вуглекислого газу вважається необхідним інструментом для стримування глобального потепління.

Джерело. Про це пише RFI.

Установки комплексу Greensand знаходяться за 220 км від узбережжя Данії. Газ закачується на глибині 1800 м під Північним морем, на місці колишнього родовища нафти. Очікується, що Greensand дозволить Данії до 2030 року закачувати до 8 млн тонн вуглекислого газу на рік, що еквівалентно 1,5% викидів у Франції.

Як повідомляє Geo, проект Greensand пілотується британським хімічним гігантом Ineos та німецькою енергетичною компанією Wintershall Dea.

Данська держава контролює у проекті 20% акцій. На відміну від існуючих сьогодні у світі проектів збирання та зберігання вуглекислого газу, які здійснюють забір CO2 сусідніх з ними промислових об'єктів, Greensand у Данії призначений для захоронення імпортованого вуглецю.

На початковому етапі комплекс Greensand має приймати СО2 із Бельгії. Він доставляється морем на платформу Nini West у зрідженому вигляді.

Міністр клімату та довкілля пояснив AFP, що оскільки надра Данії містять набагато більший потенціал зберігання, ніж її власні викиди, країна може зберігати вуглець з інших країн.

У промові з нагоди відкриття в Данії проекту Greensand голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила на важливості «поворотного моменту», коли починається закачування вуглекислого газу в шахти, звідки раніше видобували нафту – викопне паливо, що спричинило потепління клімату.

«Це важливий момент для переходу Європи на “зелені”, чисті промислові технології, – сказала Урсула фон дер Ляєн. – Це перший у Європі повний цикл уловлювання та зберігання вуглецю».

Ще один проект поховання вуглекислого газу готується у державних водах Данії у співпраці з французькою TotalEnergies. У лютому цього року фірма отримала від уряду Данії дві ліцензії на захоронення СО2 у Північному морі. Нафтогазовий гігант є сьогодні оператором газових родовищ Харальд, за 250 км від західного узбережжя Данії. Ліцензії відводять під проект під назвою Bifrost площу понад 2000 км².

Вважається, що проекти Greensand та Bifrost загалом дозволять вловлювати та закачувати в ємності щоденно до 13 млн тонн CO2.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло