У Литві пообіцяли розглянути санкції проти ПВК “Вагнер”

У Литві пообіцяли розглянути санкції проти ПВК “Вагнер”

В прийнятій парламентом резолюції наголосили, що «Вагнер» – це не приватна компанія, а тіньовий інструмент російської влади

У Литві пообіцяли розглянути санкції проти ПВК “Вагнер”
фото DR

Парламент Литви визнав ПВК “Вагнер” терористичною організацією, одноголосно ухваливши відповідну резолюцію.

Джерело. Про це повідомляє Delfi.

За резолюцію «Про визнання приватної військової компанії «Вагнер» терористичною організацією» у вівторок одноголосно проголосували 117 членів Сейму.

До осіб за участь у діяльності терористичних організацій, включених до цього списку, будуть застосовуватись санкції, встановлені чинними законами Литви, йдеться в повідомленні.

У документі Сейм рішуче засудив використання будь-яких найманських груп, таких як «Вагнер», створених за підтримки влади російської федерації для вчинення злочинів агресії на території України.

Резолюцію Сейм прийняв з урахуванням того, що найманці «Вагнер» «здійснюють систематичні, тяжкі злочини агресії – вбивають і катують громадян України, бомбардують житлові будинки та інші цивільні об'єкти, – що прирівнюється до тероризму».

“ПВК «Вагнер», заснована близьким до президента рф бізнесменом Євгенієм Пригожиним, який перебуває під санкціями ЄС та США за втручання в демократичні процеси зарубіжних країн, – безкоштовно від уряду рф отримує військову техніку, таку як ракетні комплекси «Град», броньовики, користується російською військовою інфраструктурою, бійців компанії навчає Головне розвідувальне управління рф», – наголошується в резолюції.

«Цією резолюцією ми чітко заявляємо, що терористична організація «Вагнер» – це не приватна компанія, це тіньовий інструмент російської влади, який вона використовує для геноциду українців», – сказав ініціатор документу з трибуни Сейму.

У резолюції звертають увагу на те, що ЄС та США оголосили санкції щодо ПВК «Вагнер» за участь у війні Росії в Україні, а також за скоєння тяжких злочинів, у тому числі масових страт, зґвалтувань, викрадень дітей, фізичного насильства та інших порушень прав людини у Центральноафриканській Республіці, Судані та Малі. Сенат США обговорює її визнання іноземною терористичною організацією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло