Федоров: Мінцифри повторно подаватиме до Ради законопроєкт щодо розмитнення авто у «Дії»
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Федоров: Мінцифри повторно подаватиме до Ради законопроєкт щодо розмитнення авто у «Дії»

У лютому депутати провалили голосування

Федоров: Мінцифри повторно подаватиме до Ради законопроєкт щодо розмитнення авто у «Дії»

Законопроєкт щодо розмитнення авто через «Дію» буде повторно внесено до парламенту. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у інтерв'ю виданню Forbes.

«Ми більше контактуватимемо з депутатами, більше публічно порушуватимемо це питання. Виводитимемо в публічний простір тих, хто не говорить аргументів, а потім залишає залу під час голосування. Ми використовуватимемо всі інструменти, щоб це питання дотиснути», – заявив Федоров.

Нагадаємо, у червні 2022 року Кабмін вніс до Верховної Ради два законопроєкти, розроблені Мінцифри, щодо внесення змін до Митного та Податкового кодексів у частині оподаткування транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України.

Пропонувалося змінити механізм нарахування платежів при ввезенні автівок з-за кордону – враховувати об’єм та тип двигуна, рік випуску та марку (якщо це ексклюзивне авто). Також йшлося про звільнення набувачів права власності на легкові автомобілі від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Щодо процесу розмитнення, у Мінцифри пропонували наступний алгоритм: купівля авто, авторизація у «Дії», внесення VIN-коду та додаткових даних про транспортний засіб. Далі – «Дія» самостійно мала розрахувати суму митних платежів, громадянин мав лише сплатити необхідні кошти (банк спершу блокує зазначену суму, списання відбувається лише після перевірки документів) та підписати електронну декларацію у застосунку. Дані «Дія» відправляє до Автоматичної системи митного оформлення (АСМО). Коли громадянин приїздить на кордон, то інспектор уже матиме всі необхідні документи. 

На початку лютого Фінкомітет ВРУ підтримав цю ініціативу. Але необхідної кількості голосів парламентарів під час голосування законопроєкти не набрали. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Мінцифри тестує ChatGPT для надання послуг українцям у «Дії».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло