Заснована українцями Firefly Aerospace підписала контракт з NASA на $112 млн

Заснована українцями Firefly Aerospace підписала контракт з NASA на $112 млн

Контракт розрахований до 2026 року

Заснована українцями Firefly Aerospace підписала контракт з NASA на $112 млн

NASA обрала, ще одного підрядника для своєї масштабної космічної програми Artemis. Цього разу ним стала компанія Firefly Aerospace, яка будуватиме посадковий модуль.

Про це повідомляє Reuters.

У межах контракту Firefly Aerospace повинна побудувати посадковий модуль для програм на Місяці. На цьому етапі проєкт здійснюється без людей, у посадковому модулі на Місяць доставлять необхідне для проведення досліджень обладнання.

Проєкт є частиною програми NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS), яка залучає приватні компанії для доставки на Місяць науково-технічного обладнання.

Для компанії Firefly Aerospace, яка була заснована 2017 року українським підприємцем Максом Поляковим і вперше вирушила на орбіту в жовтні 2022 року, це вже другий контракт за програмою Commercial Lunar Payload Services. У 2021 році компанія підписала з NASA контракт на суму $93,3 млн на доставку вантажу на Місяць у 2023 році.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що підприємець під тиском уряду США був змушений продати свої 58% акцій аерокосмічній компанії Firefly Aerospace за $1. Окрім того, Mind проаналізував, навіщо американська DMS придбала компанію Макса Полякова ClickDealer.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло