П’ять фактів про угоду: навіщо американська DMS придбала компанію Макса Полякова ClickDealer

П’ять фактів про угоду: навіщо американська DMS придбала компанію Макса Полякова ClickDealer

Та до чого тут маркетплейс HomeQuote

This material is also available in English
П’ять фактів про угоду: навіщо американська DMS придбала компанію Макса Полякова ClickDealer
Фото: depositphotos.com

6 березня перед відкриттям торгів на Нью-Йоркській фондовій біржі американська маркетинг-платформа Digital Media Solutions (DMS) вийшла з публічною заявою щодо купівлі головної компанії з портфеля українського підприємця Макса Полякова – ClickDealеr. Рік тому підприємець під тиском уряду США був змушений продати свої 58% акцій аерокосмічній компанії Firefly Aerospace за $1. А що відбувається зараз? Чим цікавий актив? Яка сума угоди? Та навіщо американцям компанія з офісом в Україні? Mind вибрав найцікавіші факти про компанії та угоду.

Про Digital Media Solutions

DMS заснована у 2012 році командою спортсменів: Джо Марінуччі, Фернандо Борджес, Луїс Руелас, Метт Гудмен і Девід Штейф. Центральний офіс розташований у Клірвотері, штат Флорида. Зараз у команді близько 800 фахівців.

Рішення компанії дозволяють налаштовувати рекламу брендам у галузях страхування, електронної комерції, послуг для домовласників та охорони здоров’я.

З квітня 2020 року компанія розмістила акції на Нью-Йоркській фондовій біржі. У DMS 11 угод зі злиття та поглинання. Передостання купівля – Traverse Data. Ця компанія створює рішення для маркетологів, які дозволять відновити зв’язок із втраченими відвідувачами вебсайту та повторно залучити неактивні електронні адреси.

Про ClickDealer

ClickDealer заснована Максом Поляковим, Тетяною Середюк та Дмитром Атаманюком. Компанія була хедлайнером GDM Group, що спеціалізується на маркетингових послугах. У 2020 році приблизний оборот групи становив $100 млн і мав оцінку в $200–300 млн. ClickDealer налічує близько 150 фахівців та має офіс у Києві. Компанія знаходиться в топі рейтингів Performance Insider і mThink Blue Book.

Про умови угоди

У рамках угоди DMS дістанеться і маркетплейс HomeQuote, який є частиною ClickDealеr. HomeQuote – платформа, на якій домовласники можуть знаходити підрядників для ремонту своїх будинків. Компанія збирає трафік про потенційних клієнтів в основному через Facebook, фільтрує його і передає партнерам-підрядникам.

«Завдяки цьому придбанню, ми розширимо наші ринкові рішення, щоб тепер надавати послуги для дому. Ми віримо, що ця галузь добре працюватиме, оскільки зазвичай власники будинків ремонтують свої помешкання, а не купують нові. Ми також будемо розширювати наш бізнес на міжнародному рівні», – заявив генеральний директор DMS Джо Марінуччі.

Про суму угоди

Загалом продавець має отримати $45 млн. Але згодом. «Комісія, сплачена за придбання на момент закриття, становитиме $35 млн. Ефективність протягом двох років після закриття може призвести до додаткової умовної виплати до $10 млн», – розповідають у DMS. Там очікують, що після завершення придбання ClickDealer, активи компанії нададуть $70–80 млн до доходу DMS за 2023 фінансовий рік.

Про ринок

Згідно з даними об’єднаного центру досліджень житлового будівництва, у 2023 році очікується продовження зростання світового ринку реконструкції та ремонту будинків. А витрати власників будинків сягнуть $485 млрд. Витрати на середньо- та великомасштабні проєкти з покращення будинку зазвичай коливаються від тисяч до десятків тисяч доларів.

«Платформи побутових послуг, такі як HomeQuote.io, створюють зв’язки між домовласниками, які збирають численні пропозиції для порівняння цін на роботу, одночасно допомагаючи підрядникам розширити охоплення на місцевих ринках. Послуга Marketplace надасть домовласникам доступ до тисяч підрядників по всій країні», – зазначають у DMS.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло