Зеленський підписав закон про збільшення видатків Держбюджету на 5,5 млрд грн

Зеленський підписав закон про збільшення видатків Держбюджету на 5,5 млрд грн

У другому читанні депутати додали до документа правки щодо страхування суден від російських обстрілів, а також щодо використання коштів Фонду ліквідації, дозволивши спрямовувати їх на потреби оборони

This material is also available in English
Зеленський підписав закон про збільшення видатків Держбюджету на 5,5 млрд грн

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо збільшення видатків Державного бюджету на 5,5 млрд грн. Гроші підуть на реконструкцію лікарень, відбудову мостів, гранти для переробних підприємств.

Варто зазначити, що у другому читанні депутати додали до документу кілька правок. Зокрема, щодо компенсації (до 20 млрд грн) власникам морських суден і суден, які ходять у внутрішніх водах у разі, якщо вони отримують пошкодження чи будуть знищені рф. Джерелом виплат Кабміну дозволяється використовувати Дорожній фонд. Також було здійснено взаємозалік для Пенсійного фонду (1,8 млрд грн). Вони повертають гроші, які були виділені Фонду соцстраху (нині приєднаний до ПФУ) для компенсації медикам при роботі з ковідними хворими. Ці кошти підуть на виплату пенсій. 

Зміни торкнуться також роботи та джерел наповнення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Так, у початковому варіанті законопроєкту йшлося лише про його передання під управління Мінвідновлення (до цього перебував під опікою Мінфіну). 

Пізніше нардепи додали норму, згідно з якою гроші від продажу активів підсанкційних російських олігархів будуть направлені до Фонду ліквідації. Далі їх спрямують на будівництво житла для тих, хто його втратив, або на виплату компенсації. Також йшлося про можливість  відновлення об’єктів військової інфраструктури цим коштом.

Крім того, у другому читанні депутати підтримали правку нардепа Железняка щодо можливості використання коштів фонду на потреби оборони.

Законом передбачено залучення 445,6 млн грн грантової допомоги та допомоги урядів іноземних держав; 1,27 млрд грн – повернуть з Фонду соцстрахування; решта 3,84 млрд грн – додаткові зовнішні запозичення. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Уряд пропонує збільшити видатки держбюджету на оборону на 518 млрд грн, додатково – ще 19 млрд грн хочуть спрямувати до резервного фонду.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло