Sense Bank може викупити польський інвестор
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Sense Bank може викупити польський інвестор

Польський інвестор і представник Сенс Банку вже надіслали до НБУ листи про свої наміри

Sense Bank може викупити польський інвестор
Фото: Сенс Банк

Сенс Банк (колишній Альфа-Банк) знайшов потенційних інвесторів з Польщі, які готові викупити частки підсанкційних акціонерів Михайла Фрідмана та Пьотра Авена.

Про це розповів Сімеон Дянков, довірена особа для управління частками підсанкційних акціонерів Сенс Банку в інтерв’ю Finclub.

«Останні кілька місяців ми найбільше спілкуємося з потенційними інвесторами з Польщі. Найближчим часом у мене будуть зустрічі в НБУ та ОП, де я хотів би узгодити наші подальші дії. І я, і польський інвестор уже надіслали до НБУ листи про наші наміри» – заявив Дянков.

Український банк вже підписав відповідний меморандум і почали підготовку до due diligence. 

На першому етапі угоди з інвестором планується знизити частку Фрідмана та Авена у «Сенс Банку», а їхній повний вихід з капіталу банку буде відбуватися вже на другому етапі. Дянков буде намагатися зробити так, аби за підсумками першого етапу виходу Фрідмана, Авена та інших підсанкційних акціонерів з капіталу «Сенс Банку» їхні частки в установі не перевищували 10%.

«Також ми запропонували потенційному партнеру делегувати свого представника незалежним членом наглядової ради. Зараз розписую план, у якому деталізую наші подальші кроки», – сказав Дянков.

Бекграунд. Нагадаємо: 1 грудня 2022 року Альфа-банк змінив назву на Sense Bank (Сенс Банк). Станом на 1 січня 2022 року Фрідману й Авену належало понад 45% акцій банку. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло