«Харківміськгаз» заявляє про рейдерське захоплення компанії
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

«Харківміськгаз» заявляє про рейдерське захоплення компанії

«Нафтогаз України» проводить обшуки на підприємстві

«Харківміськгаз» заявляє про рейдерське захоплення компанії
Фото: Харківміськгаз

«Нафтогаз України» в особі ДАТ «Чорноморнафтогаз» проводить обшуки на підприємстві критичної інфраструктури «Харківміськгаз».

Про це йдеться у заяві Регіональної газової компанії.

Там зазначають, що «це вже третє рейдерське захоплення підприємства критичної інфраструктури з початку року в Україні і друге – в Харківській області».

«17 березня під приводом проведення обшуку з допомогою силовиків НАК «Нафтогаз України» в особі ДАТ «Чорноморнафтогаз» завела на підприємство критичної інфраструктури Харкова менеджерів, які були призначені нелегітимно зміненими членами наглядової ради підприємства», – зазначають у повідомленні.

У компанії кажуть, що чинні акціонери «Харківміськгазу» не змінились. Вони обрали наглядову раду на зборах акціонерів ще у 2021 році згідно sз законом «Про акціонерні товариства», і законно змінити наглядову раду можна лише в той самий спосіб – тобто зборами акціонерів.   

«Натомість управитель АТ «Харківміськгаз» – ДАТ «Чорноморнафтогаз» – не скликав і не проводив збори акціонерів, а змінив наглядову раду, а потім і правління АТ «Харківміськгаз» своїм одноосібним рішенням. Тому зміна наглядових рад і правління відбулась в нелегітимний спосіб, що діючі акціонери будуть доводити в судах», – заявили в компанії.

На посаду голови правління АТ «Харківміськгаз» запропоновано Вадима Данієляна, який працював заступником голови Луганської, а потім – Харківської ОДА.

«Раніше він жодним чином не був пов’язаний з газовою галуззю та енергетикою, а спеціалізувався на дорожньому будівництві», – зазначається в заяві.

«Колектив компанії не заслуговує на таке ставлення з боку держави через рік після початку повномасштабної війни. Адже 1513 співробітників щоденно забезпечують стійкість газових мереж і відновлюють їх після ворожих руйнувань. Завдяки цьому розподіл газу відновлено в 133 тис. домогосподарств міста. Без газу залишаються лише зруйновані або покинуті домівки. Газорозподільна система Харкова зазнала руйнувань на суму 1,1 млрд грн», – йдеться в заяві.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло