Депутати хочуть віднести ліки та авто, призначені медикам або ЗСУ, до гуманітарної допомоги – проєкт
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Депутати хочуть віднести ліки та авто, призначені медикам або ЗСУ, до гуманітарної допомоги – проєкт

Документом пропонується, аби Кабмін визначав порядок визнання товарів гуманітарною допомогою, включаючи облік та реєстрацію

Депутати хочуть віднести ліки та авто, призначені медикам або ЗСУ, до гуманітарної допомоги – проєкт

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9111 щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.

«У період воєнного, надзвичайного стану за рішенням Кабінету Міністрів України може бути встановлений спрощений порядок визнання допомоги гуманітарною, в тому числі за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги», – йдеться у пояснювальній записці. 

Автори документа (Роман Грищук, Галина Третьякова, Олег Бондаренко та інші) пропонують віднести до гуманітарної допомоги медичні препарати (визначені МОЗ) незалежно від терміну придатності вантажу за декларативним принципом без вимоги прийняття спеціального рішення уповноваженими державними органами.

Це ж стосується і транспортних засобів, які мають бути спрямовані до ЗСУ чи інших військових формувань, автівок, призначених для перевезення більше ніж восьми чоловік; осіб з інвалідністю з ураженням опорнорухового апарату, що передаються для використання установам соціального захисту населення, закладам охорони здоров’я тощо. Варто зазначити, що товари визначені як гумдопомога, звільняються від оподаткування.

Що стосується надання такої допомоги Україною іншим державам, то згідно із законопроєктом, відповідне рішення ухвалює Президент; її можна надавати в натуральній або грошовій формі, у вигляді послуг або виконання робіт, зокрема, залучення сил цивільного захисту або служби медицини катастроф.

Митне оформлення та пропуск товарів, визначених як гуманітарна допомога іншим державам, пропонується здійснювати шляхом подання митної декларації за формою єдиного адміністративного документа без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Зеленський підписав закон щодо звільнення імпортних коптерів, тепловізорів і рацій від мита та ПДВ. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло