Головний прокурор МКС Карім Хан пояснив рішення щодо ордеру на арешт путіна
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Головний прокурор МКС Карім Хан пояснив рішення щодо ордеру на арешт путіна

путін, видавши укази про спрощення всиновлення, несе кримінальну відповідальність за примусові депортації дітей

This material is also available in English
Головний прокурор МКС Карім Хан пояснив рішення щодо ордеру на арешт путіна
фото DR

Головний прокурор Гаазького трибуналу – Міжнародного кримінального суду – Карім Хан заявив, що є достатні підстави вважати, що президент росії владімір путін та уповноважена з прав дитини рф Марія Львова-Бєлова несуть кримінальну відповідальність за насильницьку депортацію сотень українських дітей.

Джерело. Про це пише CNN з посиланням на заяву Каріма Хана у п’ятницю.

Як повідомляється, у той час, коли українські діти були вивезені зі своєї країни, вони перебували під захистом Четвертої Женевської конвенції, йдеться у заяві Хана.

За даними урядів США та низки європейських країн, адміністрація путіна здійснила схему насильницької депортації тисяч українських дітей до росії, часто до мережі з десятків таборів, де неповнолітні проходять політичне перевиховання.

«Багато з цих дітей, як ми стверджуємо, відтоді були передані на усиновлення в російській федерації», – сказав Хан, додавши, що зміна законодавства в росії за допомогою президентських указів, виданих путіним, полегшила процес усиновлення дітей у російські сім'ї.

«Ці дії, серед іншого, демонструють намір назавжди вивезти цих дітей з їхньої власної країни», – сказав Хан.

Він закликав до відповідальності та повернення дітей до їхніх родин в Україні, додавши у заяві, що «ми не можемо дозволити, щоб з дітьми поводилися так, ніби вони є військовими трофеями».

Хан сказав, що Україна є «місцем злочину, яке охоплює складний і широкий спектр можливих міжнародних злочинів».

Прокурор пояснив, що хоча це був перший крок у судовому переслідуванні за воєнні злочини, він продовжує займатися іншими напрямками розслідування.

Бекграунд. Як повідомлялося, комісія ООН визнала воєнним злочином депортацію росією українських дітей з окупованих територій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло