Зеленський підписав закон про когенерацію

Зеленський підписав закон про когенерацію

В ЄС використання когенераційних установок забезпечує 12% електроенергії та 16% теплової енергії

Зеленський підписав закон про когенерацію

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо комбінованого виробництва теплової та електричної енергії – розвитку високоефективної когенерації. 24 лютого законопроєкт №4527 було ухвалено парламентарями в другому читанні.

Йдеться про повторне використання тепла за допомогою когенераційних установок. 

Згідно з документом, передбачається заміна механізму кваліфікації когенераційних установок на кваліфікацію високоефективної когенерації згідно з вимогами Директиви 2012/27/ЄС про енергоефективність, а також впровадження механізму видачі гарантій походження електроенергії, виробленої високоефективними когенераційними установками. Ці функції здійснюватиме Держенергоефективності. 

Варто зазначити, що механізм видачі гарантій працює за принципом механізму щодо енергії, виробленої з відновлюваних джерел, і дозволяє виробнику підтверджувати факт вироблення саме енергії з меншим карбоновим слідом. 

Законом визначено, що когенерація вважається високоефективною, якщо ефективність генерації енергії когенераційною установкою порівняно з еталонними значеннями ефективності окремого виробництва теплової та електричної енергії дає економію первинної енергії, на рівні:

  • понад 10% (для установок потужністю понад 1 МВт включно);
  • більше 0% (для малих когенераційних установок потужністю від 50 кВт до 1 МВт та мікрокогенераційних установок потужністю до 50 кВт).

В ЄС повторне використання тепла забезпечує 12% електроенергії та 16% теплової енергії, що використовується в будинках, промисловості та централізованому теплопостачанні. Це сприяє економії енергії в еквіваленті близько 30 млрд куб. м на рік, з яких 15 млрд куб. м – безпосередньо економія природного газу. 

В Україні ж у 2019 році планували реалізувати проєкт щодо впровадження когенераційної установки в енергосистему м. Борислава, що на Львівщині. Повернулися до цього питання вже зараз. Зазначається, що завданням  когенераційної установки є утилізація попутного газу та видача теплової та електричної енергії. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Президент підписав закон щодо компенсації за зруйноване під час війни житло. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло