Російський бізнес у Туреччині розрісся на 670% за рік

Російський бізнес у Туреччині розрісся на 670% за рік

Росіяни зареєстрували в Туреччині понад 1300 організацій у 2022 році

Російський бізнес у Туреччині розрісся на 670% за рік
Фото: flickr.com

Росіяни зареєстрували у Туреччині понад 1300 організацій у 2022 році – це на 670% більше, ніж було у 2021 році.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані турецького аналітичного центру The Economic Policy Research Foundation of Turkey.

Якщо у 2021 році російських компаній було 177, то у 2022-му зареєстрували вже 1363 юридичні особи. 

Росія опинилася на першому місці за цим показником, на другому – Іран.  Загалом кількість компаній з іноземним капіталом у Туреччині збільшилася за рік на 49,8%.  Більшість компаній зареєстрували у Стамбулі (61,9%), на другому місці – Анталія.

Туреччина стала одним із головних напрямків для еміграції росіян. Вони становлять чверть від загальної кількості іноземних покупців нерухомості у Туреччині.

Росіяни виявились і головними іноземними покупцями житлової нерухомості в Туреччині. Загалом було продано 68 210 об'єктів, із них 16 312 купили росіяни – це 23,9% від загальної кількості. 

Найбільш популярними напрямками для купівлі будинків іноземцями стали Стамбул та Анталья, причому в Анталії продаж зріс на 76,5%, у Мерсіні (велике місто на півдні Туреччини) – на 71,7%.  Загалом продаж житлової нерухомості іноземцям збільшився в Туреччині минулого року на 15,1%

Бекграунд. У серпні турецька асоціація промисловості та бізнесу підтвердила, що отримала лист від заступника міністра фінансів США Уоллі Адейємо, який попереджає, що турецькі компанії ризикують зіткнутися з наслідками, якщо вони вестимуть справи з росіянами або російськими підприємствами, які перебувають під санкціями США.

Проте міністр фінансів Туреччини заявив, що для турецьких компаній немає причин хвилюватися через  попередження про можливі санкції США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло