ДБР ініціювало арешт гелікоптера Жеваго

ДБР ініціювало арешт гелікоптера Жеваго

Бізнесмен використовував його в особистих цілях під час перебування на території України

ДБР ініціювало арешт гелікоптера Жеваго
Фото: ДБР

Працівники ДБР ініціювали арешт гелікоптера, опосередкованим власником якого є екснардеп, акціонер банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтин Жеваго.

Про це повідомила пресслужба Бюро.

Суд ухвалив відповідне рішення на підставі матеріалів, зібраних слідчими ДБР.

Це повітряне судно належить підконтрольній колишньому депутату юридичній особі. Жеваго використовував його в особистих цілях під час перебування на території України.

Було встановлено місцеперебування гелікоптера та проведені всі необхідні дії щодо його арешту.

Бекграунд. Нагадаємо, у межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру в організації механізму розтрати $113 млн банку «Фінанси та Кредит», чим завдано шкоди інтересам держави та вкладників банку.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема: акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи вартістю понад 300 млн грн були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Наприкінці грудня 2022 року за запитом Державного бюро розслідувань французькі правоохоронці затримали Костянтина Жеваго в одному з готелів Куршевелю.

На сьогодні суд Французької Республіки розглядає питання його екстрадиції в Україну.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло