США передадуть Україні танки Abrams значно швидше, ніж обіцяли спочатку

США передадуть Україні танки Abrams значно швидше, ніж обіцяли спочатку

Однак це буде старіша модель

This material is also available in English
США передадуть Україні танки Abrams значно швидше, ніж обіцяли спочатку
фото DR

США значно скоротять час, необхідний для доставки танків Abrams в Україну, відправивши старіші моделі M1-A1 основного бойового танка Америки замість більш сучасної версії танка.

Джерело. Про це пише CNN з посиланням на двох американських посадовців.

Це дозволить прибути танкам в Україну вже восени цього року, тоді як за попереднім графіком для такої доставки вимагалося не менше року.

Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що США працюють над тим, щоб прискорити доставку танків в Україну.

«Ми працюємо над цим. Є деякі зміни, які ви можете внести до процесу, щоб прискорити його, – сказав Кірбі. – Пентагон працює так швидко, як може».

США раніше оголосили, що відправлять більш сучасну версію M1-A2 бойового танка Abrams, але це вимагало створення нових танків, або модернізації існуючих старих танків, а потім навчання українських екіпажів більш досконалій системі. M1-A2 має нову цифрову систему наведення, яка робить його більш боєздатним танком, але й складнішим у керуванні та обслуговуванні.

США відправлять Україні 31 танк M1-A1 Abrams – стільки ж, скільки було оголошено раніше. Це обсяг для повного українського танкового батальйону.

Раніше США попередили, що доставка танків в Україну займе час. «У нас просто немає надлишкових запасів цих танків у США», – заявила прес-секретар Пентагону Сабріна Сінгх.

Найближчими тижнями низка інших країн готова відправити в Україну західні танки. Минулого тижня Німеччина заявила, що українські екіпажі майже завершили навчання на танках Leopard 2, і невдовзі можна буде відправити їх в Україну.

У понеділок Норвегія оголосила, що поставила Україні танки Leopard 2, а Іспанія заявила, що цього тижня українські екіпажі завершать навчання на танках Leopard 2A4. Велика Британія заявила, що має намір відправити свої танки Challenger 2 в Україну до кінця березня.

Бекграунд. Також стало відомо, що системи протиракетної оборони Patriot будуть розгорнуті в Україні швидше, ніж планувалося спочатку, і група з 65 українських солдатів у США завершує навчання роботі з Patriot найближчими днями.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло