З 1 квітня нерезиденти зможуть виводити кошти від сплати відсотків за ОВДП – НБУ

З 1 квітня нерезиденти зможуть виводити кошти від сплати відсотків за ОВДП – НБУ

Рішення щодо виведення основної суми, вкладеної у внутрішні держоблігації, відкладається «до суттєвого зниження безпекових і макроекономічних ризиків»

З 1 квітня нерезиденти зможуть виводити кошти від сплати відсотків за ОВДП – НБУ

Національний банк України дозволив нерезидентам з 1 квітня репатріювати за кордон кошти, інвестовані в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).

Про це повідомляє пресслужба регулятора з посиланням на постанову Правління НБУ №29.

Зазначається, що рішення щодо виведення іноземними інвесторами основної суми, вкладеної у внутрішні держоблігації поки відкладається «до суттєвого зниження безпекових і макроекономічних ризиків».

За оцінками Національного банку, обсяг сплати відсотків за ОВДП перед інвесторами-нерезидентами в період із 1 квітня й до кінця 2023 року становитиме близько $120 млн в еквіваленті. Відповідна сума може збільшитися в разі додаткової купівлі інвесторами-нерезидентами ОВДП з виплатою відсотків після 1 квітня 2023 року, але це не спричинить значного тиску на міжнародні резерви України. 

До речі, саме можливість виведення відсотків, за задумом регулятора, стимулюватиме реінвестування нерезидентами накопичених коштів у нові облігації. «Це сприятиме розвитку ринку державних облігацій та мінімізує ризики прямого фінансування дефіциту бюджету з боку НБУ, а отже, і загрози для макрофінансової стабільності», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: минулого тижня ухвалення відповідного рішення анонсував голова Нацбанку Андрій Пишний.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, НБУ знову підвищив вимоги до резервів банків за коштами на рахунках фізосіб.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло