Парламентарі хочуть люструвати депутатів, які голосували за «диктаторські закони» Януковича – проєкт

Парламентарі хочуть люструвати депутатів, які голосували за «диктаторські закони» Януковича – проєкт

Також ідеться про нардепів, які підтримали «Харківські угоди»

This material is also available in English
Парламентарі хочуть люструвати депутатів, які голосували за «диктаторські закони» Януковича – проєкт

Народні депутати Сергій Кузьміних, Георгій Мазурашу та Анатолій Остапенко (партія «Слуга Народу) зареєстрували законопроєкт №9137 щодо недопущення до управління державою осіб, які своїми діями завдали шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та обороноздатності України.

Пропонується внести зміни до Закону України «Про очищення влади». Нагадаємо: документ було прийнято у вересні 2014 року, він регламентував правові та організаційні засади проведення очищення влади. За законом, під люстрацію підпадали особи, які не менше одного року (сукупно) обіймали вищу керівну посаду з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року, а також чиновники, які обіймали посаду в період з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року й не були звільнені в цей період за власним бажанням.

Водночас уникнути відповідальності вдалося народним депутатам, які у квітні 2010 року голосували за «Харківські угоди». «Фактично такі народні обранці скоїли державний злочин надавши дозвіл на подовження терміну перебування чорноморського флоту російської федерації у Севастополі з 2017 до 2042 року (з автоматичним продовженням на 5 років), кораблі та підводні човни, якого руйнують у 2022 році населені пункти України та вбивають наших людей», – йдеться в пояснювальній записці. 

Також пропонується додати до переліку осіб, що мають бути люстровані, депутатів, які 16 січня 2014 року віддали свої голоси за диктаторські закони. Йдеться про обмеження акцій протесту та розширення репресивних повноважень силовиків для протидії мітингувальникам. 

Зазначені категорії громадян, згідно із законопроєктом, не мають права обіймати держпосади протягом десяти років з дня набрання чинності цим документом – наступного дня після обнародування, крім статей щодо люстрації депутатів. Їх пропонують ввести в дію з 1 червня 2023 року. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, СБУ арештувала майно охоронця Януковича на 50 млн грн – це елітний готельний комплекс у Буковелі, квартири в центрі Києва, земельні ділянки тощо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло