Депутатам пропонують визначити порядок реалізації проєктів національного інтересу у сфері енергетики

Депутатам пропонують визначити порядок реалізації проєктів національного інтересу у сфері енергетики

Проєктам національного інтересу у сфері енергетики надається пріоритет у фінансуванні, якщо організатором (замовником) є оператор системи передачі, оператори систем розподілу, оператор газотранспортної системи, оператор газосховища або оператор установки LNG

Депутатам пропонують визначити порядок реалізації проєктів національного інтересу у сфері енергетики

Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроєкт №9138 про проєкти національного інтересу у сфері енергетики.

Так, у документі встановлюються поняття «проєкти національного інтересу у сфері енергетики», «проєкти спільного інтересу Енергетичного Співтовариства» та «проєкти взаємного інтересу», а також визначаються порядок і критерії відбору таких проєктів.

Згідно із законопроєктом, проєкти національного інтересу у сфері енергетики це ті, що сприяють сталому розвитку енергетичної інфраструктури України, надійному та безперебійному постачанню енергоресурсів, інтеграції України в енергетичний простір ЄС, a також проєкти спільного інтересу Енергетичного Співтовариства та проєкти взаємного інтересу. 

«Проєктам національного інтересу у сфері енергетики надається пріоритет щодо фінансування при включенні до інвестиційної програми, якщо організатором (замовником) проєкту є оператор системи передачі, оператори систем розподілу, оператор газотранспортної системи, оператор газосховища або оператор установки LNG», – йдеться в тексті проєкту. 

Згідно із законопроєктом, проєкти подаються до компетентного органу, що реалізує державну політику у сфері енергетики (Міненерго або інший визначений Урядом). Після чого – передаються до Кабінету Міністрів, який за три місяці має прийняти рішення щодо включення документа до проєктів національного інтересу. Також Уряд має розробити порядок затвердження переліку таких проєктів та критерії. 

Зазначається, що проєкти національного інтересу повинні бути невід'ємною частиною плану розвитку системи передачі на наступні десять років або планів розвитку систем розподілу на наступні п'ять років.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна підписала меморандум про співпрацю у відновленні з Енергоспівтовариством.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло