ОНОВЛЕНО: Україна в односторонньому порядку передала росії всіх важкопоранених полонених

ОНОВЛЕНО: Україна в односторонньому порядку передала росії всіх важкопоранених полонених

Водночас у російському полоні залишаються важкохворі та поранені українці

This material is also available in English
ОНОВЛЕНО: Україна в односторонньому порядку передала росії всіх важкопоранених полонених
Фото: КШППВ

ОНОВЛЕНО о 15:30:

У Координаційному штабі уточнили, що мова йде саме про 5 важкопоранених окупантів, що підлягали транспортуванню.

«Такий крок підсилює наші позиції на міжнародній арені й ми розраховуємо на посилення тиску світової спільноти на росію з приводу виконання нею Женевських конвенцій»

Речник штабу Андрій Юсов


Україна передала росії всіх важкопоранених полонених, стан яких дозволяв транспортування.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

У штабі наголошують, що акція є односторонньою. Таким чином держава виконала статті 109-114 Женевської конвенції. Натомість у російському полоні залишаються «тисячі українців», зокрема важкохворих та поранених, цивільних, дітей, жінок та літніх людей.

Крім того, в полоні окупантів перебувають громадяни, яких захопили ще до початку повномасштабного вторгнення. Штаб додає, що всі ці категорії громадян згідно з міжнародним гуманітарним правом мали би бути повернуті Україні шляхом репатріації без жодних умов.

Попри це росія лише продовжує утримувати в заручниках цивільних та некомбатантів, відмовляється допускати до місць їхнього утримання представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, не забезпечує їх зв’язком з рідними, належним харчуванням та медичною допомогою.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна повернула тіла ще 83 полеглих захисників. Передання тіл загиблих здійснили відповідно до норм Женевської конвенції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло