Депутати хочуть внести зміни до сфери державного ринкового нагляду – законопроєкт

Депутати хочуть внести зміни до сфери державного ринкового нагляду – законопроєкт

Йдеться про зменшення штрафів за порушення умов зберігання продукції для підприємців на спрощеній системі оподаткування

Депутати хочуть внести зміни до сфери державного ринкового нагляду – законопроєкт

У Верховній Раді зареєстрували доопрацьований законопроєкт № 5473-д, який має врегулювати деякі питання здійснення ринкового нагляду та відповідальності суб'єктів господарювання.

Автори документу (Дмитро Наталуха, Борис Приходько, Галина Янченко Галина та інші) пропонують розширити обмежувальні заходи ринкового нагляду, додавши до них знищення продукції або приведення її в інший спосіб до стану, що унеможливлює її використання;

- дозволити аудіо -, фото – та відеофіксацію перевірок як органам ринкового нагляду, так і суб'єктам господарювання;

- у разі порушень законодавства застосовувати різні санкції до підприємців, що перебувають на спрощеній та загальній системі оподаткування. Так, для юридичних і фізичних осіб – підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування покарання залишається без змін – дві тисячі н. м. (34 000 грн) та чотири тисячі н.м. доходів громадян (68 000 грн) за повторне вчинення такого самого порушення менш ніж за три роки.

Підприємці – розповсюджувачі, що обрали спрощену систему оподаткування, у разі недодержання умов зберігання продукції, яка ними розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам будуть зобов'язані сплатити штраф у розмірі однієї тисячі н. м. (17 000 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі чотирьох тисяч н. м. (68 000 грн).

Невиконання обмежувальних заходів цією категорією підприємців (крім усунення формальної невідповідності) каратиметься штрафом у розмірі двох тисяч н.м. доходів громадян (34 000 грн).

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Мінекономіки планує врегулювати діяльність інтернет-магазинів – продавати товари підвищеної небезпеки зможуть резиденти України та/або ЄС. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло