Нацбанк анулював ліцензії страхових компаній «Інгосстрах» та «Провідна»

Нацбанк анулював ліцензії страхових компаній «Інгосстрах» та «Провідна»

СК «Провідна» позбавили ліцензії через невиконання вимог НБУ про усунення порушень ліцензійних умов, а «Інгосстрах» – через невідповідність структури власності

Нацбанк анулював ліцензії страхових компаній «Інгосстрах» та «Провідна»

Національний банк України анулював ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) страховим компаніям «Інгосстрах» та «Провідна».

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Зазначається, що СК «Провідна» позбавили ліцензії через невиконання вимог НБУ про усунення порушень ліцензійних умов; «Інгосстрах» – через невідповідність структури власності. За даними порталу YouControl компанія має трьох власників, це Фаїна Єренбург, Сергій Білий і Володимир Горожанкін. Водночас кожен із них може здійснювати лише «не прямий вирішальний вплив». 

СК «Провідна» – працює в Україні з 1995 року як дочірня компанія російського страховика «Росгосстрах». У 2015 році її переписали на європейську International Insurance Consortium B.V. Кінцевий бенефіціар – Вілль Якоб Вестерлакен у 2007–2009 роках був керуючим директором у ТОВ ХК  «Росгосстрах» і радником президента компанії. Станом на 31 грудня 2022 року обсяг страхових премій компанії сягав 891,23 млн грн, вартість активів – 971,69 млн грн, страхові резерви – 462,14 млн грн. Частка ринку компанії за страховими преміями становила 2,7% (зі страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів (за внутрішніми договорами) – 1,4% ринку). 

Щодо «Інгосстрах», то за той самий період обсяг страхових премій компанії становив 136,53 млн грн, вартість активів – 1,07 млрд грн, страхові резерви – 4,66 млн грн. Частка ринку компанії за страховими преміями – 0,4%. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Нацбанк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ «Банк Форвард».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло