США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів росії

США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів росії

Суд зможе працювати за декількома сценаріями

США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів росії
Фото: istockphoto.com

США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів росії проти України.

Про це повідомляє «Голос Америки» з посиланням на пані посла із питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак.

За її словами, в США вважають, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціонального суду в рамках судової системи України. 

Пані посол додала, що суд може працювати за декількома сценаріями. Наприклад, у роботу суду можуть залучити міжнародний персонал або міжнародна спільнота може надавати експертну допомогу за запитом України.

«Потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», – наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що комісія ООН визнала воєнним злочином депортацію росією українських дітей з окупованих територій. Багато з переміщених до росії дітей не змогли встановити контакт зі своїми рідними.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло