Квартира за «подаровані» кошти: НАЗК провело моніторинг однієї з керівниць в Офісі Генпрокурора

Квартира за «подаровані» кошти: НАЗК провело моніторинг однієї з керівниць в Офісі Генпрокурора

Офіційні доходи декларантки не давали можливості оплатити придбання квартири

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело моніторинг способу життя однієї з керівниць в Офісі Генерального прокурора.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Заступниця начальника відділу Офісу Генерального прокурора задекларувала за 2020 рік квартиру в одній із новобудов Києва, яку придбала за 1,87 млн грн.

«У день придбання квартири декларантка отримала від своєї матері 1,9 млн грн у подарунок, про що подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Посадовиця пояснила, що кошти вона отримала фактично без будь-яких банківських переказів», – йдеться в повідомленні.

За заявою матері, джерелом подарованих коштів були доходи, які вони отримали разом із чоловіком від продажу спільного майна.

Водночас НАЗК встановило, що спільні витрати матері та батька працівниці прокуратури (понад 3,5 млн грн) значно перевищують отримані ними офіційні доходи за 1998–2020 роки (близько 1,7 млн грн). Тобто заощаджень для подарунка дочці в розмірі 1,9 млн грн вони не мали.

Зазначається, що офіційні доходи самої декларантки також не давали можливості оплатити придбання квартири.

НАЗК направило матеріали до САП для розв'язання питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активу необґрунтованим та його стягнення в дохід держави.

Бекграунд. Раніше НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen до списку міжнародних спонсорів тероризму

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло