МОК рекомендував допустити до змагань тих російських спортсменів, які не підтримують війну

МОК рекомендував допустити до змагань тих російських спортсменів, які не підтримують війну

При допуску спортсменів мають враховуватись їхні публічні заяви, участь у мітингах тощо

This material is also available in English
МОК рекомендував допустити до змагань тих російських спортсменів, які не підтримують війну
фото DR

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував допустити російських та білоруських спортсменів до участі у міжнародних змаганнях за умови, що вони не підтримують війну в Україні. Про це заявив глава МОК Томас Бах на прес-конференції, заява опублікована на сайті організації.

Спортсмени з росії та Білорусі, за його словами, повинні мати можливість виступати під нейтральним прапором. Виняток – ті атлети, які мають чинний контракт із російською чи білоруською армією чи органами держбезпеки. При допуску спортсменів мають враховуватись їхні публічні заяви, участь у мітингах та демонстрація символіки на підтримку війни, зазначив Бах.

Проте атлети, які виступають у командних видах спорту, не зможуть взяти участь у змаганнях навіть під нейтральним прапором, уточнив він.

МОК у своїй заяві особливо наголосив, що остаточного рішення про участь спортсменів з росії та Білорусі у міжнародних змаганнях, зокрема в Олімпійських іграх у Парижі у 2024 році, ще не винесено.

Організація запропонувала ухвалити рішення спортивним федераціям. Для цього їм рекомендували створити окремі комісії щодо допуску російських спортсменів на змагання.

Раніше Бах заявляв, що МОК виступає проти «тотальної ізоляції» російських спортсменів, попри тиск з боку України та інших країн. Атлети з росії продовжують брати участь у міжнародних змаганнях з деяких видів спорту (теніс, настільний теніс, велоспорт), і ще жодного разу це не призводило до політичних конфліктів, зазначав Бах.

У січні в МОК заявили, що не виключають допуску російських спортсменів під нейтральним прапором до деяких міжнародних змагань цього літа. Така позиція організації викликала критику всіх сторін. У росії позицію МОК назвали політично заангажованою. Водночас, представники 30 країн висловилися проти допуску росіян до змагань.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що президент МОК наполягає на включенні російських спортсменів до Олімпійських Ігор-2024.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло