Ексдиректор ЗАЕС розповів The New York Times, як росіяни допитували й катували співробітників станції

Ексдиректор ЗАЕС розповів The New York Times, як росіяни допитували й катували співробітників станції

Росіяни змушували Мурашова підписати контракт із «Росатомом», а потім викрали

This material is also available in English
Ексдиректор ЗАЕС розповів The New York Times, як росіяни допитували й катували співробітників станції
ЗАЕС
фото Reuters

Колишній директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов в інтерв’ю виданню The New York Times розповів про тортури працівників під час російської окупації.

Джерело: The New York Times

Російські військові змушували Мурашова підписати контракт із російською держкомпанією «Росатом», а потім викрали, тримали у заручниках та змусили свідчити, що АЕС була обстріляна українськими військами.

Ігор Мурашов розповів The New York Times, що російські військові створили спеціальні зони за містом, де співробітників АЕС допитували, знущалися та били. Їх називали «ямами»: одна була у відділі поліції, а інша у військовій частині.

«Я бачив одного зі співробітників, який був у ямі, і він вийшов весь жовтий через отримані синці», – сказав він.

За його словами, робітників забирали з дому, а іноді зупиняли на контрольно-пропускних пунктах, коли вони входили на завод, і після цього їх кудись відвозили.

Також військові регулярно перевіряли, чи стежать працівники станції за проукраїнським контентом. Спочатку шукали тих, хто в перші дні російського вторгнення стояв на барикадах при в’їзді в місто Енергодар, щоб завадити російській армії увійти до міста, а потім – робітників, яких змушували підписати контракти із «Росатомом».

Щонайменше 200 робітників було затримано російськими військовими і до 30 осіб досі перебувають безвісти.

Самого Мурашова російські військові також змушували підписати контракт із російською держкомпанією. Після його відмови наприкінці вересня, коли він їхав до себе додому, його затримали. Його викрали, тримали у заручниках і врешті-решт змусили сказати на відео, що станцію обстріляли ЗСУ.

Російські військові окупували Запорізьку АЕС із 28 лютого 2022 року. 1 вересня станцію відвідала місія МАГАТЕ.

Бекграунд. Нагадаємо, сьогодні гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі прибув на Запорізьку АЕС, це його другий візит на тимчасово окуповану атомну станцію від початку вторгнення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло