Міжнародний бізнес має спрямувати надприбутки від стрибків цін на вуглеводні на допомогу Україні – Галущенко

Міжнародний бізнес має спрямувати надприбутки від стрибків цін на вуглеводні на допомогу Україні – Галущенко

Надприбуток в енергогалузі Міненерго оцінює у $200 млрд

Міжнародний бізнес має спрямувати надприбутки від стрибків цін на вуглеводні на допомогу Україні – Галущенко
Міністр енергетики Герман Галущенко
Фото: Міністерство енергетики України

Міжнародний бізнес отримав надприбутки від стрибків цін на вуглеводні й має допомогти Україні.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Politico.

«Багато енергетичних компаній отримують величезний непередбачений прибуток завдяки війні. Тож ми оцінили його більш ніж у $200 млрд… Вони отримують ці гроші, бо ми боремося через війну», – заявив він.

Він зазначив, що було б справедливо поділитися цими грошима з Україною.

«Я маю на увазі, щоб допомогти нам відновити, перебудувати енергетику», – додав він.

Як зазначив Галущенко, литовська компанія Ignitis Group вже збирається направити близько 10% свого прибутку на допомогу у відновленні України, і запропонував більшим компаніям наслідувати її приклад.

Бекграунд. Тепла погода, скорочення споживання, потужні надходження зрідженого природного газу із США та Катару, значні запаси в підземних сховищах – усе це грає проти планів кремля змусити країни ЄС відмовитись від підтримки України, створюючи штучний дефіцит газу. З іншого боку, рекордні ціни дозволили енергетичним корпораціям за минулий рік отримати рекордні прибутки, в той час, як споживачі серед населення змушені сплачувати значно підвищені тарифи, коли їх доходи скорочуються через економічний спад та продовольчу інфляцію.

Намагаючись обмежити надприбутки гігантів бізнесу, західні уряди обговорюють можливість їх додаткового оподаткування. Цю ідею підтримують громадські та правозахисні організації, але в корпоративному середовищі вона – очікувано – не викликає захоплення.

Більше читайте у матеріалі: «Світові енергетичні корпорації отримали надприбутки на тлі кризи та війни. Чи треба їх додатково оподатковувати?»

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло