Компанія Веревського, що володіє 38% акцій «Кернела», оголосила тендер на викуп решти 62%
Namsen хоче вивести «Кернел» із лістингу Варшавської біржі

Компанія Namsen Limited, що належить голові ради директорів одного з найбільших українських агрохолдингів «Кернел» Андрію Веревському та володіє 38,05% акцій агрохолдингу, що обертаються на ринку, оголосила тендер про викуп 61,95% акцій, що залишилися.
Про це йдеться в оголошенні уповноваженої брокерської компанії Trigon DM, передє «Інтерфакс-Україна».
Ціна викупу становить18,5 злотих за акцію (близько $4,29 за поточним курсом), а загальна кількість акцій, які планується придбати, – 52 млн 57,219 тис. грн.
Заявки на викуп приймаються з 31 березня до 4 травня.
Ще 6,602 млн раніше викуплених акцій належать «Кернел» через її кіпрську «дочку» Etrecom Investments Limited, тому частка голосів Namsen становить 41,29%.
Як повідомлялося, 6 березня Namsen оголосила про плани подати тендерну пропозицію, щоб вивести «Кернел» з лістингу. У нинішній тендерній документації уточнюється, що середньозважена ціна акцій за шість місяців, що передували оголошенню, становила 18,4376 злотих за акцію, а за три місяці – 18,4909 злотих за акцію.
Наразі акції котируються на біржі за курсом 18,48 злотих.
Уточнюється, що операція на біржі за підсумками тендеру планується 9 травня, а розрахунки – 12 травня, проте термін тендеру може бути скорочений за рішенням Namsen.
Також зазначається, що після початку дії тендерної пропозиції (незалежно від її результатів) компанія Веревського має намір звернутися до ради директорів «Кернел» для ухвалення рішення про делістинг акцій із Варшавської фондової біржі.
Крім того, йдеться в оголошенні, після тендеру, залежно від його результатів, Namsen розгляне можливість викупу акцій компанії, що належать іншим акціонерам, згідно з відповідними положеннями люксембурзького законодавства.
«Заявник, як мажоритарний акціонер, дійшов висновку, що недоліки зі стратегічного, комерційного та економічного погляду, що виникають внаслідок лістингу акцій компанії на Варшавській фондовій біржі, переважують відносні переваги наявності статусу публічної компанії», – ще раз констатувала компанія Веревського.
Зокрема, вона вказала, що невиправданий спред між біржовою капіталізацією «Кернел» та вартістю його боргу зводить нанівець переваги доступу до загальнодоступного капіталу, нагадавши, що за останні 11 агрохолдинг жодного разу не залучав капітал за допомогою публічних пропозицій для фінансування розвитку. Крім того, ліквідність і впізнаваність компанії залишаються на відносно низькому рівні, частка польських інвесторів впала до 15% від усіх акціонерів, хоча після виходу компанії на біржу у 2007 році вони володіли до 80% акцій компанії у вільному обігу.
Namsen також зазначив, що війна, що триває в Україні, призвела до зниження оцінки «Кернела» і вартості його акцій, оскільки компанія не може дотримуватися стратегії, що дозволяє інвесторам оцінювати її на основі майбутніх грошових потоків.
«Суттєва різниця в довгостроковій перспективі між ринковою вартістю та внутрішньою вартістю компанії збільшує вартість її стратегічного розвитку. Зокрема, низька оцінка негативно впливає на злиття та поглинання, які є важливим елементом історичного й майбутнього стратегічного розвитку групи. Крім того, значні інвестиції, зроблені за останні вісім років. дуже мало позначилися на вартості акціонерного капіталу, що перешкоджає будь-яким стратегічним ініціативам та інвестиціям», – констатується в документі.
Одночасно наголошується, що Веревський, як найбільший акціонер, готовий реінвестувати прибуток «Кернел», відмовляючись від його короткострокового розподілу, і потенційно вносити додатковий капітал для розвитку діяльності та збільшення власного капіталу.
Уточнюється також, що фактичні прямі й опосередковані витрати «Кернел» на дотримання нормативних вимог до публічних компаній продовжують зростати, а делістинг дозволить заощадити на цьому.
Бекграунд. «Кернел» до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.
Агрохолдинг у 2022 фінансовому році (ФР, липень-2021 – червень-2022) отримав $41 млн чистого збитку проти $506 млн чистого прибутку в попередньому ФР, його виручка скоротилася на 5% – до $5,332 млрд, а показник EBITDA зменшився в 3,7 – до $220 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].