В Україні затвердили нові правила виробництва та обігу лікувальних кормів – Держпродспоживслужба

В Україні затвердили нові правила виробництва та обігу лікувальних кормів – Держпродспоживслужба

Вони запрацюють через рік після скасування/припинення воєнного стану

В Україні затвердили нові правила виробництва та обігу лікувальних кормів – Держпродспоживслужба

В Україні затверджені нові правила виробництва й обігу лікувальних кормів.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Правила встановлюють вимоги щодо потужностей із виробництва та/або обігу лікувальних кормів; зберігання і транспортування лікувальних кормів. Також оператор ринку повинен скласти в письмовій формі та виконувати план контролю якості. Цей план має, зокрема, передбачати перевірки контрольних точок у виробничому процесі, процедури та періодичність відбору зразків, методи досліджень тощо.

Документація щодо придбання, виробництва, транспортування та обігу таких кормів має зберігатися п'ять років. Такий самий строк встановлюється для ветеринарних рецептів, а також їхніх копій. Зазначається, що рецепт дійсний три тижні з моменту його видачі. Для лікувальних кормів, що містять протимікробні ветеринарні лікарські засоби, рецепт дійсний із дати його виписки протягом п'яти днів. 

Щодо пакування продукції – упаковки та контейнери повинні бути закриті так, щоб під час відкриття пошкоджувалося пломбування, після чого його неможливо було повторно використати. Допустиме відхилення кількості протимікробної діючої речовини – не більше 10% від зазначеної у маркуванні.

Ці правила запрацюють одночасно із Законом України «Про ветеринарну медицину». Це буде за рік після скасування/припинення дії воєнного стану. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, уряд затвердив критерії для перевірок суб’єктів сфери виробництва та розповсюдження тютюнової продукції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло