Депутатам пропонують уточнити процедуру оскарження рішень держреєстратора щодо права на нерухомість – проєкт

Депутатам пропонують уточнити процедуру оскарження рішень держреєстратора щодо права на нерухомість – проєкт

Забороняється визнавати рішення протиправним, якщо помилка носить формальний характер – порушення термінів реєстрації, помилки в заяві тощо

This text is also available in English
Депутатам пропонують уточнити процедуру оскарження рішень держреєстратора щодо права на нерухомість – проєкт

Кабінет Міністрів України зареєстрував у парламенті законопроєкт №9156 про удосконалення процедури оскарження у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Документом уточнено підстави для визнання дій держреєстратора протиправними. Якщо помилка носить формальний характер і не заперечує правомірність набуття прав особою, за якою їх зареєстровано, забороняється визнання рішення держреєтратора протиправним. Йдеться про порушення термінів реєстрації, відсутність документа (копії) щодо сплати адміністративного збору, помилки в заяві.

Чинний закон зобов'язує держреєстратора виправити неточності «з визначенням строків виконання такого зобов’язання». Законопроєкт пропонує встановити конкретні строки – 10 днів. 

Також пропонується внести правки у процедуру набуття права власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо). Згідно з документом – воно виникає з дня державної реєстрації такого права. Нині воно виникає з дня завершення будівництва. 

Крім того, розширено перелік підстав для відмови в державній реєстрації.  Це відсутність у Державному земельному кадастрі відомостей про земельну ділянку – у разі реєстрації прав на земельну ділянку. У разі неподання заявником документа та/або електронних копій документа щодо оплати адміністративних послуг або внесення відповідної плати не в повному обсязі – розгляд заяви про держреєстрацію зупиняється. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Раді пропонують не застосовувати позовну давність у спорах щодо приватизації держмайна.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло