росія внесла Угорщину до переліку «недружніх країн»

росія внесла Угорщину до переліку «недружніх країн»

Причиною стало приєдання Будапешта до всіх антиросійських санкцій

This material is also available in English
росія внесла Угорщину до переліку «недружніх країн»
фото DR

росія включила Угорщину до переліку «недружніх країн», повідомив посол рф у Будапешті Євгеній Станіславов.

«Угорщина підписалася під усіма антиросійськими санкційними пакетами Брюсселя та змушена їх суворо виконувати. Саме тому вона віднесена до категорії недружніх до росії країн, на адресу яких можуть застосовуватися наші заходи у відповідь», – повідомив Станіславов в інтерв'ю «РИА Новости».

За його словами, російсько-угорське співробітництво все більше зазнає тиску санкцій, у тому числі у сфері економіки, політики та культури.

«Але ми залишаємося оптимістами і навіть на цьому фоні продовжуємо тримати канали діалогу відкритими», – підкреслив Станіславов.

Угорщина, яка продовжує закуповувати російський газ і отримує російську нафту трубопроводом «Дружба», у січні вимагала виключити із списків санкцій 9 росіян, у тому числі мільярдерів Алішера Усманова, Петра Авена та Віктора Рашнікова, а в лютому заблокувала спільну заяву країн ЄС щодо ордеру на арешт російського диктатора путіна.

Угорщина на 80% залежить від російського газу.

У березні прем'єр Віктор Орбан повідомив, що Будапешту, ймовірно, доведеться переглянути відносини з росією через «геополітичні реалії».

«Я розумію необхідність відновлення російсько-європейських відносин після війни, але це далеко від реальності. Ось чому Угорщині необхідно добре подумати про те, які відносини ми можемо встановити і підтримувати з росією в галузі зовнішньої політики та економіки в найближчі 10–15 років», – заявив Орбан.

Бекграунд. Нагадаємо, Угорщина приєдналася до інших учасників «Бухарестської дев’ятки», які засудили вторгнення росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло