Україна виконала понад 70% умов для вступу до ЄС

Україна виконала понад 70% умов для вступу до ЄС

У 7 сферах держава досягла рівня євроінтеграції в понад 90%

Україна виконала понад 70% умов для вступу до ЄС
Фото: istockphoto.com

Україна виконала понад 70% зобов'язань за Угодою про асоціацію з Євросоюзом.

Про це повідомив представник Комітету ВР з питань євроінтеграції Вадим Галайчук..

Член комітету наголосив, що в таких сферах, як юстиція, свобода, безпека, політичний діалог, національна безпека та оборона, статистика, державні закупівлі держава досягла підготовки на рівні 90%.

Наразі, за словами Галайчука, уряд працює над адаптацією українського законодавства до європейського. Згодом наприкінці весни чи на початку літа на основі звіту Єврокомісії Україна проведе перевірку стану імплементації законодавства до європейського.

Урядовець додав, що наразі не виконаними залишаються рекомендації, які стосуються закону про олігархів. За його словами, проєкт «застряг у Венеційській комісії, і для того, щоб рухатись далі, нам потрібно отримати висновок комісії».

«Також у нас є певні відмінності в оцінці вимоги стосовно добору суддів КСУ. Річ у тім, що коли ми ухвалювали законопроєкт, то отримали позитивну оцінку Венеційської комісії. Але після ухвалення документа почались питання стосовно кількості міжнародних експертів у експертній раді», – пояснив Галайчук.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна зможе стати членом ЄС через рік після початку перемовин про вступ. Дмитро Кулеба очікує, що перемовини почнуться вже цього року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло